fbpx
рецепти
Ми вже три місяці, як повернулися з Прикарпаття додому в Київ, але банош, який я готую за рецептом пані Параски, що прихистила мене з дітьми у Верховині, не сходить тепер з нашого столичного столу! Це диво, а не рецепт, відірватися від страви неможливо

Ми вже три місяці, як повернулися з Прикарпаття додому в Київ, але банош, який я готую за рецептом пані Параски, що прихистила мене з дітьми, не сходить тепер з нашого столичного столу!

Це диво, а не рецепт, відірватися від страви неможливо, так виходить смачно!

Банош 

Інгредієнти:

500 мл вершків (або сметани, хоча у такому випадку каша може вийти кислуватою)

200 г кукурудзяної крупи

дрібка солі

бринза (краще овеча)

та сало за смаком

Міри ці наведено для невеликого домашнього казанку, в якому виходить дві середні порції каші. Якщо схочете готувати у великій каструлі, або у казані та на вогнищі, відповідно збільшуйте кількість інгредієнтів.

Якщо використовуєте солону бринзу, кашу можна не солити.

Приготування:

Виливаємо вершки у казанок (або товсту каструлю), ставимо на помірний вогонь і доводимо до кипіння.

Потроху, цівочкою, додаємо кукурудзяну крупу, постійно помішуючи дерев’яною ложкою (залізну чи пластикову краще не брати, бо вийде не той присмак, навчила мене пані Параска).

Зменшуємо вогонь до мінімуму, додаємо дрібку солі і готуємо, помішуючи, допоки крупа не стане майже м’якою. Можливо, на цьому етапі знадобиться ще трохи вершків, оскільки каша має лишатися такої консистенції, як густа сметана, не перетворюючись на однорідний “пиріжок”.

Коли крупа буде майже готова, переходимо до найцікавішого.

Залишивши казанок на вогні, збиваємо ложкою кашу так інтенсивно, щоб на її поверхні виступило масло (другий варіант – зняти з вогню та розтирати до того ж моменту). Після цього викладаємо наш банош на неглибоку тарілку.

Швиденько нарізаємо сало і смажимо шкварки. Викладаємо їх на банош, трохи поливши жиром.

Бринзу робимо невеликими скибками чи кубиками і додаємо туди ж, але краще розкришуємо прямо на кашу, якщо дозволяє консистенція.

От і все, смачного!

Окрім сала та бринзи, до баноша на Прикарпатті додають гриби, смажену цибулю, а також вурду, сир, одночано схожий на сир та масло. Іноді замість крупи використовують кукурудзяне борошно, і тоді каша готується значно швидше.

Але у будь-якому разі готують банош на вершках чи сметані, залишаючи відносно рідким: якщо робити на воді, то зготуєте кулешу (мамалигу) – більш густу страву.

Готуйте з любов’ю і миру всім нам!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page