fbpx
Духовна скарбничка
На світі немає нічого дурнішого, ніж брати на себе вирішення бід і проблем інших людей. Чому – розповідає ця коротка мудра історія. Має прочитати кожен!

«Свою проблему не перекласти на чужі плечі»

Прийшов якось до старця чоловік за порадою:

– Наймудріший з Наймудріших, взиваю до тебе! Чутка про тебе розходиться далеко, і слава про чудеса, зроблені тобою, передається з вуст в уста. Ось і я, після довгих роздумів, зібрав свою волю в кулак і прийшов до тебе з моєю бідою і прикрістю (за матеріалами).

– Так що ж ти збираєшся робити, щоб впоратися з нею?

– О, Наймудріший, хіба ти не знайдеш рішення за мене?

Старець відповів:

– Адже ти стверджуєш, що це тебе гризе проблема – з чого б мені справлятися з нею?

– А як же чутки про те, що люди виходять від тебе з готовим рішенням для будь-яких своїх прикростей і нещасть?

– На світі немає нічого дурнішого, ніж брати на себе вирішення бід і проблем інших людей. Що ж, так і бути, я допоможу тобі, тільки скажи, що ж ти сам зробиш, щоб позбутися від твоєї проблеми? Який буде твій внесок?

– Ось візьми гроші, що я приніс тобі в дар, Наймудріший.

– Хм… Чи не думаєш ти, що я погоджуся за плату перекласти твою ношу на свої плечі? Все золото світу не змусить мене брати на себе чужі проблеми.

– Але ж поголос стверджує, що люди з найвіддаленіших куточків поспішають побачитися з тобою, щоб розповісти свої прикрощі та біди…

– А по-твоєму, проблему можна перекласти на інших людей, як зайвий вантаж, як непотрібну досадну перешкоду?

– Але хіба не так? Яка мені в ній потреба? Адже в житті проблема завжди зайва, вона тільки псує налагоджений плин подій.

Старець посміхнувся і відповів:

– От якби твоя сім’я жила без туалету – всім домочадцям довелося б бігати по нужді на задній двір, і під прикриттям кущів вони робили б свої справи. Ця проблема стала б тебе дратувати?

– Очевидно так, тому що все це накопичувалося б під кожним кущем і на кожній грядці!

– Але ти міг би тоді згребти все докупи і відвезти на тачці в будинок навпроти. Я впевнений, за невелику суму, сусіди дозволили б тобі скинути все це в свою вигрібну яму. Це чи не найкращий вихід з положення?

– Думаю ні…

– А в чому ж тоді біда?

– У тому, що туалету-то так і немає!

– Але ж ти можеш щось зробити!?

– Звичайно – обладнати його в будинку. Адже якщо навіть вся родина буде регулярно навідуватися в сусідський туалет, а я буду йому за це доплачувати, я все одно залишуся з невпорядкованим будинком, якщо не спланую рішення! Здається, я усвідомив, до чого ти ведеш! Ти направляєш мене, і я придумую вихід з важкої ситуації!

– Так і є.

– Тепер я зрозумів, що не варто перекладати свої проблеми на плечі інших людей, адже інакше я не зможу винести урок і сам знайти правильне рішення для них! А коли у мене вийде справлятися зі своїми бідами, я зрозумію, що робити, щоб уникати їх у майбутньому! Я вдячний тобі за науку, Наймудріший!

– Іди з миром! Бачиш, і ти досяг успіху і збагнув науку мудрості! – посміхнувся старець.

Читайте також: КАРТОПЛЯНІ ТРИКУТНИКИ ГОТУЮТЬСЯ З ВІДВАРЕНОЇ КАРТОПЛІ, БОРОШНА І МАСЛА. НА СМАК І ВИГЛЯД – ДУЖЕ АПЕТИТНІ! ПОДАВАТИ МОЖНА З МАСЛОМ, СМЕТАНОЮ І НАВІТЬ ЦУКРОМ ЧИ МЕДОМ.