fbpx

Нам на Франківщині, де ми з дітьми провели кілька місяців минулого року, зустрілися неймовірно чуйні і добрі люди. Я познайомилася з чудовими місцевими жінками-господинями.  Від них і дізналася секрети і всі нюанси найсмачнішого борщу, бо скільки перепробувала й сама готувала цієї страви – на Франківщині борщ виявився найсмачнішим! Підійде молодий горошок чи консервований. Якщо вдома немає м’яса, використовуйте в борщ пельмені

Нам на Франківщині, де ми з дітьми провели кілька місяців минулого року, зустрілися неймовірно чуйні і добрі люди. Ми жили в невеликому райцентрі.

Я познайомилася з чудовими місцевими жінками-господинями.  Від них і дізналася секрети і всі нюанси найсмачнішого борщу, бо скільки перепробувала й сама готувала цієї страви – на Франківщині борщ виявився найсмачнішим! Отже, поділюся з усіма цими секретиками і лайфхаками.

Щоб досягти насиченого бордового кольору, борщ на Франківщині варять зі столовим буряком, вибираючи найтемніші сорти. Але якщо просто кинути коренеплід у бульйон, гарний колір не вийде. Буряк для борщу треба підготувати.

Тертий буряк пасеруємо в сковороді на олії, додавши ложку оцту, щоб максимально зберегти бордовий колір. Можна використовувати яблучний оцет, бо він не такий шкідливий для здоров’я.

Також можна взяти кисле яблуко, попередньо очистивши його від шкірки. Лимонний сік або томатна паста теж впорається із цим завданням. Тушковану заправку додають у каструлю наприкінці варіння.

Буряк можна запекти у духовці, загорнувши у фольгу. Готовий коренеплід чистять, подрібнюють та висипають у борщ в останню хвилину.

Миті буряки варять протягом години. Потім її чистять, нарізають і тушкують разом із овочами. Готову заправку підмішують у каструлю з бульйоном. Свіже бурякове листя можна класти в борщ замість капусти.

У борщ можна класти безліч різних товарів. Базові, звичайно ж, це капуста, морква та картопля. Квасоля, наприклад, робить борщ ситнішим і наваристішим. Замість квасолі можна взяти зелений горошок. Підійде молодий горошок чи консервований.

Помідори очищають від шкірки та пасерують разом із овочами. Помідорами можна поміняти томатну пасту. Червоний болгарський перець надасть страві свіжого аромату. Також можна додати баклажани. Але попередньо овочі потрібно очистити від шкірки.

Для пікантності до борщу в цих краях додають різні трави та спеції. Перець (суміш перців) регулює гостроту страви. Майоран зробить смак борщу незвичайним. Кріп та петрушка вживаються в сухому вигляді і як зелень. Лавровий лист надасть борщу приємного аромату.

Сіль завжди – до смаку. Щоб у борщі відчувалася легка насолода, додають ложку цукру. Часник додають у свіжому чи сушеному вигляді.

Для надання борщу оригінальної кислинки використовують буряковий квас. Його додають зовсім небагато і пробують на смак. Також підійде вишня. Вона надасть борщу кислувато-солодкуватий присмак, використовують ягоди без кісточок.

Крім того, для цієї ж мети до борщу можна додати чорну смородину. Ягоди томлять, протирають через сито і додають трошки. Головне –  знати міру та не переборщити!

Бульйон краще готувати на м’ясі з кісточкою. Можна брати свинину та телятину. Підійде також у борщ качка, гусак, індичка чи курка.

Якщо вдома немає м’яса, використовуйте в борщ пельмені. Повірте, це дуже смачно!

Коли немає часу довго варити м’ясний бульйон, у борщ можна покласти фрикадельки, щоб прискорити процес приготування страви.

Особливий смак борщу додасть товчене сало з часником. Його додають наприкінці варіння. Аромат неймовірний!

А ось до пісного борщу можна додати кільку в томатному соусі. Консерви чудово поєднуються із борщем. Також підійдуть гриби. Можна використовувати сушені гриби чи печериці. Сухі гриби перед приготуванням необхідно промити та замочити, заливши окропом.

Також часто у ставу в цьому регіоні кладуть чорнослив. Його додають за пару хвилин до готовності страви. Смак борщу виходить досить специфічний. Якщо ви не любите чорнослив, краще його не використовувати.

А можна вийняти з каструлі кістки, збити овочі блендером і перетворити традиційну страву на модний крем-борщ.

Смачних борщів вас всім і миру!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page