fbpx

Навчу вас, друзі, готувати наш справжній галицький Чанахи – еліксир сили і здоров’я! Так, це не проста страва, а ціле мистецтво. Але зусилля того варті, повірте! А як вам, господині, будуть вдячні ваші кохані чоловіки за таке пригощення! 

Навчу вас готувати наш справжній галицький Чанахи – еліксир сили і здоров’я! Так, це не проста страва, а ціле мистецтво. Але зусилля того варті, повірте! А як вам, господині, будуть вдячні ваші кохані чоловіки за таке пригощення! 

Потрібно спочатку підготувати такі продукти:

1. м’ясо (жирна свинина або телятина) – 750 г

2. борошно – 1 ст. ложка

3. картопля – 650 г

4. баклажани (свіжозаморожені) – 250 г

5. смалець – 2 + 2 ст. ложки

6. томатна паста (домашня (або один помідор «малинівка»)) – 2 ст. ложки

7. фасоля (червона) – 400 г

8. олія (соняшникова) – 3 ст. ложки

9. цибуля – 1 велика головка

10. морква (маленька) – 1 шт.

11. грибний порошок – 1 ст. ложка

12. кріп – пучок

13. спеції (до мясних страв) – 1 щіпка

14. перець – 3 щіпки

15. часник – 5 зубчиків

16. приправа (овочева) – 1 щіпка

17. лавровий лист – 1 листочок

18. паприка – на кінчику ножа

19. сіль – до смаку

Приготування складається з кількох етапів.

Підготовка:

Звечора замочити червону квасолю у воді. Зранку замочити м’ясо на годинку в холодній воді. Квасолю, заливши свіжою водою, ставимо на вогень і відварюємо приблизно 1,5 години. Чистимо картоплю. Нарізаємо цибулю та моркву дрібними кубиками, картоплю великими кубиками. Дрібнесенько нарізаємо часник. Очищуємо баклажани від шкірки та насіння і дрібнесенько нарізаємо та просолюємо (взимку використовую заморожені кубиками). Через пів-години промиваємо в холодній воді.

Ну і приготування:

Коли квасоля відвариться, то половину її перемолоти м’ясорубкою (в мене електро) на «пасту».

Картоплю, посоливши, обсмажити у великій кількості олії до золотистої шкірочки.

М’ясо ще раз добряче промити у холодній воді і нарізати великими кубиками. Кладемо у пательню 2 столові ложки смальцю та обсмажуємо м’ясо 10 хвилин на великому вогні.

Тоді вогонь зменшити до середнього, посолити і добряче поперчити, додати м’ясні спеції. Перемішати і смажити ще 15 хвилин, щоб м’ясо отримало коричневу скоринку.

Тоді додати моркву і досмажити ще 5 хвилин, декілька разів перемішуючи, після чого додати цибулю і смажити ще 4 хвилини, знову ж таки декілька разів ретельно перемішуючи.

В 5-ти літрову поливану каструлю влити 3 л води, поставити на великий вогень, покласти посмажену картоплю, баклажани і цілу та перемелену квасолю, підсолити, дати паприку, приправи, спеції.

Коли вода закипить, збавити вогень до маленького і додати обсмажене з морквою і цибулею м’ясо та томатну пасту і грибний порошок. Добре перемішати і пробувати на смак. При потребі додати ще трохи перцю /або паприки/, адже чанахи повинні бути гостренькими на смак! Але якщо страву будуть їсти і дітки, тоді не перестарайтеся з гостротою.

Порада: томатну пасту бажано замінити склянкою томатного соку власного приготування.

Ну а тепер ставимо пательню на газ, дати дві ложки смальцю і ложку борошна.

Перемішуючи, підсмажити борошно на великому газі до золотистого кольору – 7 хвилин. Тоді долити 2 черпаки чанашного бульону і добре розмішати до отримання однорідного «соусу». Вилити його назад у чанахи.

Готувати чанахи 30 хвилин. Після цього додати дрібнесенько порізаний свіжозаморожений або свіжий кріп та часник. Готуємо ще 3 хвилини. Вимикаємо вогень, відставити і, накривши рушником, дати настоятися чанахам 15-20 хвилин. Після цього подавати до столу!

Подавати чанахи бажано дуже гарячими, з чорним хлібом, ледь-ледь змащеним вершковим або оливковим маслом. Чанахи бажано посипати зеленню петрушки, поставити на стіл зелену цибулю, редиску, часник, кріп. Смачного!

Фото – ілюстративне, cook.i.ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page