Ой дівчата, який я рецепт пасочок привезла з села на Волині! Ми там прожили з дітворою майже рік у старенької родички і оце тільки недавно повернулися додому на Київщину.
Так що я вам скажу, за цим рецептом там мало не всі жінки села готують пасочки на Великдень, кажуть, це на Поліссі дуже ходовий рецепт. Вже чекаю не дочекаюся, коли й сама приготую для своєї родини, яка нарешті вся разом!
Дякуємо нашим найкращим за цю можливість, а волинянам – за гостинність і добре ставлення!
А тепер вашій увазі – сам старовинний рецепт.
Рецепт паски з 70 жовтків
12 склянки борошна (1920 г)
70 жовтків курячих яєць
8 склянок молока
6 склянок цукру
3 склянки розтопленого вершкового масла
100 г дріжджів
1 склянка родзинок або цукатів
цедра апельсина чи лимона
3 пакети ванільного цукру
сіль за смаком
Паска вийде дуже смачною та гарною, секрет саме у заміні яєць жовтками. Тісто буде яскравим, м’яким, соковитим. Олія забезпечить йому тривалу свіжість. А спосіб запарювання закваски допоможе легко різати виріб майже без крихт.
Спочатку кип’ятиш 3 склянки молока і запарюєш 2 склянки просіяного борошна, збиваєш суміш міксером.
Розмішуєш дріжджі в 100 мл теплого молока і, як тільки запарена суміш охолоне до кімнатної температури, виливаєш дріжджі туди.
Додаєш ще 5 склянок молока і 10 склянок просіяного борошна, розмішуєш, щоб не було грудочок, – опара починає бродити.
Розтираєш частинами жовтки з цукром: на кожні 5 жовтків піде 1,2 склянки цукру. Додаєш до опари. Гарненько вимішуєш. Накриваєш посуд з опарою і ставиш в тепле вологе місце на 5 годин.
Минув необхідний час – виливаєш до тіста розтоплену олію, додаєш родзинки або цукати, апельсинову цедру і ванільний цукор, трохи солі. І місиш, місиш, місиш. Можна за допомогою тістомісу або в чотири руки.
Тісто рідке? Злегка липне до рук? Так і має бути. Змащені жиром і посипані сухарями форми заповнюєш до половини обсягу та відправляєш на вистоювання. Цей процес вважається закінченим, коли тісто підніметься приблизно на сантиметр до верхнього краю форми.
Якщо використовуєш одноразові форми з вощеного паперу, змащувати їх жиром і посипати борошном не потрібно.
Перед посадкою в духовку паски змащуєш жовтком, збитим зі столовою ложкою води. Паски випікають при температурі 180 градусів.
Про готовність дізнаєшся по аромату, що заповнив оселю, яскравому кольору верху і, головне, за допомогою дерев’яної шпажки. Проткни нею паску і швидко витягни. Якщо шпажка суха, виріб готовий.
Ще такий секретик: якщо цукру більше третини від загальної маси тіста, бродіння припиниться. Протяги, гучні звуки та поганий настрій псують випічку з дріжджового тіста.
Оптимальна температура для бродіння тіста – 28-30 градусів. Радуйся та насолоджуйся, коли готуєш. Світлого, мирного та смачного нам всім свята Великодня!
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, скріншот.
Недавні записи
- Містечко у нас невелике, всі знають одне одного. Я не заміжня, мені 26 років. Молодий чоловік років тридцяти. У симпатичному коричневому піджаку. Соромитися я не стала. Кавалер замовив собі якийсь коктейльчик і цілив його протягом усього вечора. Я ж попросила у офіціанта шашлик, гарнір, тарілку морепродуктів та морозиво. Погляд мого Олега з розслаблено закоханого став тривожним
- Три роки тому від мене пішов до іншої чоловік. Я з двома дітьми відмовилася від аліментів але залишилася в квартирі свекрухи. В цьому ж будинку живе нездоровий старший брат колишнього чоловіка. Вчора прийшла Антоніна Василівна. Або я зголошуся на її умову, або збираю з дітьми речі
- Що я тільки не робила, під яким приводом не старалася завести розмову, дочка мене навіть слухати не хоче. Анна переконана в тому, що сходивши до РАЦСу з іншим чоловіком я зрадила батька. Але ж я не можу все життя носити чорну хустину. Лише старша дочка знайшла до Анни доріжку, після чого все розповіла мені. Боюсь, добром це не закінчиться
- І тоді мама покликала нас з братом на серйозну розмову. Вона змогла сплатити собі дорогу, а решту поділила між нами з братом. І поїхала на роки доглядати старих синьйорів. Наступного дня після того, як я дізналася, що чекаю дитину, мама оголосила нам з братом про те, що вирішила повертатися. Квитки вже куплені, тож чекайте, діти дорогі. І це була хороша ідея, що я не взяла з собою чоловіка, так він не побачив моїх сліз
- Я ще не заміжня, без діток. Кілька років тому виїхала з нашого селища на Херсонщині в Київ. А минулого року довелося забрати до себе в орендовану квартиру маму й тата, самі розумієте, чому. Вже сім місяців я віддаю батькам половину зарплати, а сама живу фактично у злиднях, більше немає сил