fbpx

Поділюся з вами простими й доступними способами приготувати дома запашне кремове пряжене молоко (один з них – бабусин), а також рецептами найкращих кисломолочних продуктів  з нього – ряжанки і варенця. На топленому молочці виходять дуже смачні каші, а також раджу додати його у випічку – смак і аромат вас здивують!

Кулінарних рецептів приготування топленого молока безліч: наприклад, моя бабуся готувала «топленку» дуже просто: у велику широку алюмінієву каструлю наливала до п’яти літрів ринкового молока і доводила на газовій плиті до кипіння. Як тільки молоко починало підніматися, вона перемішувала його дерев’яною ложкою і зменшувала вогонь. Каструлю залишала відкритою, молочко тихенько там собі побулькувало, але нікуди не «тікало».

Важливий момент – періодично з нього потрібно знімати пінку. Години через три-чотири зайва волога випарювалася, і воно доходило до потрібної кондиції. Готовність визначали насамперед по темно-кремовому кольору. Таек роблю і я, коли є час.

Пряжене молоко в термосі – варіант для ледарів. Берете звичайний термос, обполіскуєте окропом і заливаєте туди тільки що скипіле молоко. Щільно закриваєте і забуваєте про нього на весь день. Або на всю ніч. Молоко буде готове до вживання годин через вісім. Воно менш густе, ніж приготоване на відкритому вогні, і колір у нього швидше рожевий, ніж кремовий. Але все одно пальчики оближеш!

Приготування топленого молока в мультиварці. Заливаєте в каструлю мультиварки пару літрів молока, вибираєте режим тушкування (6 годин) з переходом на режим підігріву (ще 2-4 години). Решту розумний апарат зробить сам. Додавання «топленки» в дріжджове тісто робить вашу випічку особливо ароматною.

З топленого молока, як ви знаєте, роблять ряжанку. А ще – варенець. Ці молочні продукти можна сфабрикувати самим.

Ряжанка.

Свіжоприготоване пряжене молоко охолоджуємо до 30-35 градусів і додаємо туди сметану.

Пропорції: на 1,5 л молока – 500 г сметани. Звичайної, магазинної, двадцятипроцентної.

Ретельно перемішуємо і прогріваємо в каструлі протягом півгодини, не перестаючи помішувати, на повільному вогні. Потім знімаємо каструлю з плити, закриваємо кришкою і даємо нашій ряжанці настоятися годинок 5-6. Потім із задоволенням п’ємо і пригощаємо домочадців!

Варенець.

Для цього млоїмо молоко в духовці або на газовій плиті, тільки пінки не знімаємо, а топимо в самому молоці. Цю операцію доведеться здійснювати десь раз або два на годину, і так протягом трьох-п’яти годин. Даємо молоку охолонути так, щоб воно було злегка теплим, додаємо в нього сметану і вершки (на 1 л молока – 2 столові ложки сметани і склянку вершків). Розливаємо варенець в стакани і ставимо на ніч у тепле місце.

При подачі на стіл прикрашаємо поверхню варенця рум’яними пінками. Кажуть, що це відмінний засіб для підвищення імунітету, особливо навесні.

У монастирях раніше готували так званий срібний варенець.

У посуд з молоком клали срібну ложку або монетку, витримували чотири дні в теплі. Виходила срібна закваска. Потім доливали її рідкими вершками в співвідношенні приблизно 1: 4 (на склянку закваски – літр вершків). Ставили в теплу, але не гарячу піч і витоплювали протягом 3-4 годин, періодично помішуючи і стежачи за тим, щоб не відтиналася сироватка. Потім акуратно перекладали варенець в інший посуд і виносили на холод.

Смачного! Будьте здорові!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pauligpromo

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page