fbpx

Поки ми з дітьми жили у свекрухи в Карпатах, мама чоловіка навчила мене готувати такі домашні ковбаски – закачаєшся від смаку! І ніяке спеціальне обладнання не потрібне, що головне. Від них за вуха не відтягнути – такі неймовірно апетитні!

Поки ми з дітьми жили у свекрухи в Карпатах, мама чоловіка навчила мене готувати такі домашні ковбаски – закачаєшся від смаку! І ніяке спеціальне обладнання не потрібне, що головне.

Готові вироби за три дні, від них за вуха не відтягнути – такі неймовірно апетитні! Ось і ви спробуйте, ділюся рецептиком і тонкощами приготування.

– Навіщо купувати ковбаски у магазині, якщо можна приготувати такі будинки? – сказала мені свекруха, коли побачила, що я купую дітям сосиски й сардельки у магазині. І вона розповіла мені свій рецепт домашніх ковбасок.

Скажу чесно, треба трохи повозитись. На це йде три дні, тому рекомендую одразу робити подвійну порцію. Результат вартий усіх зусиль!

Складові:

500 г яловичини

500 г свинини

22 г нітритної солі

1 г чорного меленого перцю

16,5 г паприки

5,5 г сушеної цибулі

6,6 г свіжого часнику

Секрети приготування:

Для початку нам потрібно добре просолити м’ясо. Сіль треба брати з розрахунку 20 г солі на 1 кг м’яса.

Свинину та яловичину засолюємо окремо, не змішуємо. Розділяємо сіль у потрібних пропорціях, перемішуємо з нарізаним м’ясом. Потім накриваємо кришкою або плівкою та відправляємо в холодильник на 2 дні. Температура має бути від +2 до +4 градусів. Не вище, щоб м’ясо не прокисло.

Після цього перед самим приготуванням потрібно відправити підсолене м’ясо в морозилку на годину, щоб підмерзло. Це потрібно для того, щоб температура фаршу при подрібненні не піднімалася вище за 10 градусів.

Потім подрібніть яловичину на найдрібнішій решітці в м’ясорубці. Додай до неї всі спеції і добре виміси.

Потім до яловичини подрібно додати і свинину. І знову добре все перемішай. Готовий фарш відправ ще на годину в холодильник, щоб настоявся.

Далі наш фарш потрібно набити в звичайну сосискову оболонку або в баранячу череву – зараз такі легко придбати в супермаркетах. Підійде і білкозинова оболонка. Вона зручна тим, що її можна їсти і не доведеться чистити. Ковбаски мають бути завдовжки приблизно 20–30 сантиметрів.

Тепер наступний етап – сушіння. Ковбаски потрібно підсушити за кімнатної температури від 10 до 20 градусів 2–3 дні. Можна робити це прямо на кухні. Після цього потрібно досушити ковбаски в духовці або дегідраті для овочів.

Якщо робиш це у духовці, потрібно виставити температуру 45 градусів і томити ковбаски 7 годин. Але слід ретельно стежити за температурою. У дегідраторі теж досить 7 годин.

Готово – можна насолоджуватися ковбасками!

Цей рецепт домашніх ковбасок мені дуже сподобався. Власне, вразив той факт, що можна приготувати щось подібне вдома і навіть без додаткового обладнання. Справжній делікатес вдома!

Миру і смачного, всім гараздів!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page