fbpx

Приїхали до свекрухи на вихідні, вирішила їй допомогти і взялася варити борщ. Адже родина зібралася велика, аж 9 ротиків. – Та хіба ж це борщ?! – вигукнула мама чоловіка.  – А де ці два інгредієнти, ти що, не кладеш??? Раніше дійсно не клала, але тепер погоджуюся з Ніною Василівною – без них не те, а з ними смак просто ідеальний

Приїхали до свекрухи на вихідні, вирішила я їй допомогти і взялася варити борщ. Адже родина зібралася велика, аж 9 ротиків.

– Та хіба ж це борщ?! – вигукнула мама чоловіка. – А де ці два інгредієнти, ти що, не кладеш???

Раніше дійсно не клала, але тепер погоджуюся з Ніною Василівною – без них не те, а з ними смак просто ідеальний! Ось секрети, дорогі господиньки.

По суті, ви можете готувати страву за своїм улюбленим рецептом, але без цукру та оцту смачного борщу не вийде.

Я багато разів раніше чула, що цукор не слід додавати до борщу, адже це ж не компот. Але моя свекруха завжди була іншої думки. І для приготування борщу використовувала не лише цукор, а й оцет. Причому вона достеменно знає, що ці інгредієнти дають.

Одна з головних причин, чому варто додавати цукор, – недостатня солодкість страви. Якщо смак борщу незбалансований, то саме за рахунок додаткових інгредієнтів, як ті ж цукор та оцет, цього балансу можна досягти.

Але чому у борщі не вистачає балансу? Наприклад, через те, що було додано недостатню кількість “солодких” овочів. Недостатньо буряків, моркви та ріпчастої цибулі. І цей дефіцит доводиться компенсувати за допомогою цукру.

Також може бути проблемою те, що самі овочі, які вирушають у каструлю, недостатньо солодкі. Як правило, тут насамперед потрібно звернути увагу на буряки, які в борщі домінують. Якщо буряк несолодкий, то й варево вийде несолодким.

Якщо за рахунок зайвої кількості томатів борщ виявляється кислим, це теж привід додати в каструлю ложечку цукру. Щоправда, тут потрібно враховувати, що спосіб працює тільки при використанні натурального томатного морсу або помідорів. Адже якщо до борщу додавалася томатна паста, то в ній і так вистачає солодощі. Тому тут цукром нічого не виправити.

Не секрет, що сіль відіграє роль підсилювача смаку. Однак те саме можна сказати і про цукор. Причому для борщу такий розподіл ролей також є актуальним. Трішки цукру дозволяє зробити страву більш насиченою, покращує смак м’ясного бульйону.

Що стосується оцту, то він дозволяє зробити борщ яскравішим на вигляд, бордовим. Кисле середовище дозволяє краще розкритися спеціям та овочам, бульйон виявляється більш наваристим та ароматним. І навіть без додавання кислої капусти з’являється приємна кислинка, яка завжди цінується у борщі.

Тут головне не перестаратися з оцтом, інакше доведеться все виправляти за допомогою того самого цукру.

Сподіваюся, ці лайф-хаки про те, як збалансувати смак борщу та досягти гармонії у каструлі, вам стануть у нагоді! Цікаво, що ви кажете щодо таких порад і секретиків.

Миру всім і смачних борщиків!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page