fbpx
поради
Смажимо картоплю правильно: 6 дорогоцінних правил!

Кожній господині на замітку.

  • правило №1

Картоплю після очищення і нарізки обов’язково треба замочити в холодній воді. Вода повинна бути холодною для того, щоб витягнути з коренеплоду крохмаль.

Якщо вода буде гарячою або теплою, крохмаль залишиться в коренеплодах, і готова страва більше стане схожим на тушковану картоплю.

Крохмаль заважає картоплі підрум’янюватися, тому від нього необхідно позбутися шляхом вимочування. Чим молодша картопля, тим довше її варто вимочувати.

Найкраще, якщо на це піде 30 хвилин або 1 годину.

  • правило №2

Після вимочування картоплю необхідно ретельно висушити. Краще, якщо ви складете картоплю в друшляк, а потім висушіть на паперовому рушнику.

Підійде і звичайне полотняне. Картопля повинна бути сухою, тому що надлишки вологи завадять утворення рум’яної скоринки.

Та й контакт води з гарячим жиром може стати причиною плям на вашому фартуху або кухонного начиння.

Читайте також: Біле золото? Ось що приносить організму скибочка масла в день

  • правило №3

Сковорода повинна бути розпечена, а масло на ній підігріте.

Не варто шкодувати масла, картопля повинна в нього добре занурюватись.

Не забувайте, що улюблена багатьма картопля фрі смажиться у великій кількості киплячої олії.

  • правило №4

Солити і додавати різні спеції треба тільки після того, як картопля готова. Якщо ви посоліть картоплю під час смаження або до неї, то вона віддасть вологу, яка завадить утворення рум’яної скоринки.

Після того, як картопля готова, викладіть її на блюдо шумівкою, що дозволить стекти зайвому маслу. Потім посоліть і додайте спеції.

  • правило №5

Ніколи не накривайте картоплю кришкою під час смаження. Для отримання рум’яної і хрусткої скоринки картопля повинна смажитися на відкритій сковороді.

  • правило №6

Не кладіть занадто багато картоплі на сковорідку. Оптимально 2-3 шари. Не більше. Смачні рекомендації: хочете надати готовій картоплі пікантний аромат і смак?

Тоді перед приготуванням в розпеченому маслі підсмажте кілька зубчиків часнику. Після того, як він підрум’яниться, дістаньте його і викладіть смажити картоплю.

Якщо в киплячу олію кинути гілочку розмарину і через кілька хвилин дістати, то готову картоплю матиме приємний хвойний аромат і легкий присмак.

Смачного!

facebook