fbpx

Так квасила помідори моя бабуся. Не солила, не маринувала, а саме квасила. Смачніших томатів я не їла, кажу вам чесно! Досі готую квашені помідорчики за цим рецептом, а всі, хто спробує, просять рецепт. Ділюся ним з задоволенням і з вами!

Так квасила помідори моя бабуся. Не солила, не маринувала, а саме квасила. Смачніших томатів я не їла, кажу вам чесно! Досі готую квашені помідорчики за цим рецептом, а всі, хто спробує, просять рецепт. Ось він.

Квашені помідори 

Інгредієнти:

Помідори (вершки, чумачок) 3 кг

Засолочний віник за смаком

часник 1 головка

Перець чорний горошком, перець запашний горошком, гвоздика, лавровий лист, сіль кам’яна нейодовану – за смаком

У дві трилітрові скляні банки вміщається рівно 3 кг помідорів.

Потрібен ще «віник» для засолювання, як для малосольних огірків. Його готують базарні бабусі, завжди по-різному, але завжди дуже добре. У віник входять листя хрону, гілки вишні, смородини, кропу разом з насінням, іноді фенхеля.

Помідори краще брати сливки. Такі сорти призначені для консервування, і містять значно більше сухої речовини. Важливо, щоб усередині помідора не було білого стержня. Помідор всередині повинен бути виключно однорідно-червоним.

Помідори вимити холодною водою. Обов’язково обірвати хвостики, прибрати зіпсовані, якщо такі зустрінуться.

Далі треба вимити наш «віник», і нарізати його на шматочки довжиною як сірник. Це можна зробити звичайним ножем. Нарізаний віник треба перемішати, щоб склад став більш-менш однорідним.

У кожну банку вкласти велику жменю віника, щоб закрило дно банки. Ще стільки ж має залишитися.

У кожну банку вкинути по 2 лаврові листки, по 10 горошин чорного перцю, по 2 бутони гвоздики, по 3 горошини запашного перцю.

Далі – соляний розчин. На одну трилітрову банку треба приблизно 50-60 грам солі. Це найскладніший момент у процесі – вгадати сіль. З огляду на те, що частина простору банки зайнята помідорами, сказати, скільки там буде води – неможливо. Тому орієнтуємося на кількість солі в банку.

В 0.5 літра окропу розчинити 100-120 грам великої кам’яної солі, не дай Боже не йодованої. Звичайної кам’яної кухонної солі, яку продають в 1.5-кілограмових пачках-цеглинах.

Ще гарячий розчин порівну розливаємо в банки, прямо на віник і спеції.

Далі в банки розкласти помідори. Особливо сильно напихати не варто. Разом з помідорами розкласти неочищені зубчики часнику. Зверху на помідори укласти нарізаний «віник», що залишився. Можна посередині банки теж зробити шар віника. Але банка невелика, того, що на дні і зверху, буде достатньо.

Тепер ховсім легко. Долити в банку звичайної холодної води – по самий верх. Накрити банку капроновою кришкою, щоб було герметично, і обережно покачати банку, перевертаючи, щоб сіль розійшлася рівномірно по всьому об’єму.

Банки поставити на підвіконня, бажано не під прямі сонячні промені, на три дні. За цей час квашені помідори почнуть злегка бродити. Потім банки поставити в холодильник, і бажано не чіпати квашені помідори 2 тижні.

Якщо на вулиці вже холодно, то можна виставити на балкон. Ну а якщо у вас є льох – то я вам майже заздрю.

Через два тижні починайте пробувати квашені помідори. Якщо все зроблено правильно, продукт вийде на рівні шедевра!

Смачного!

Фото ілюстративне, з вільних джерел, nyam-nyam-5.com

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page