fbpx

Традиційні західноукраїнські ковбаски-гурки – то така смакота, дівчата! Яка в них хрустка шкірочка, це не передати. Чоловік мій говорить, що то найсмачніша м’ясна страва у світі, і я з ним згодна! Готувати буду, як завжди, до Великодня: розговітися такою смакотищою – неземна насолода! 

Для наших ковбасок треба взяти в ідеалі свинячі кишки товстого кишечнику, добре вимиті й вичищені. Кишки повинні бути цілими – залийте їх водою і подивіться, чи немає порізів або дірок. Але я робила вже і в штучній оболонці – трохи не те, але теж як варіант підійде.

Складові:

0,5 кг м’ясних відходів – легені, серце та язик

0,5 кг рису

сіль, чорний мелений перець, інші прянощі за смаком

0,5 л дуже жирного бульйону

свиняча кишкова або штучна оболонка

Починаємо готувати! Запасіться терпінням, але воно того вартує!

В 6-літрову каструлю налити 4 літри води, як закипить, вкинути туди свинячі легені, серце та язик і варити 1 годину на сильному вогні.

Потім м’ясо вибрати, помістити його в миску з холодною водою на кілька хвилин, а далі перекласти на чисту дошку для нарізання.

З язика зняти шкірку, легені відчистити від хрящиків і порізати все на дрібні шматки, розміром з горошину.

Додати до посічених легенів, язика та серця шмат жирного м’яса розміром з кулак, заздалегідь відвареного протягом 15 хвилин і теж порізаного.

Добре змішати, посолити за смаком, поперчити (1 маленьку ложку чорного перцю), пів ложки подрібненої гвоздики і півкілограма відвареного й вистиглого рису.

Все це добре вимішати двома руками, а потім влити в масу 0,5 л жиру, зібраного з бульйону, де варилися субпродукти та м’ясо.

Кишкову оболонку наповнюємо фаршем крізь спеціальний шприц і кожні 20-30 см перев’язуємо товстою ниткою.

Коли наповнені всі кишки, помістити їх в окріп й варити 10 хвилин (не більше, інакше з гурки вивариться увесь смалець) на повільному вогні, слідкуючи, щоб вона не потріскалася.

А от смажити гурку трeба дуже обережно. Спочатку часто-часто проколоти її тоненькою голкою, аби при смаженні не потріскалася шкірка, помістити її у товстостінну пательню, змащену салом і щільно накрити товстою кришкою.

Смажити на повільному вогні, час від часу перевертати і слідкувати, щоб не підгоріла.

В останні хвилини зняти кришку і посмажити ще трошки, аби випарувалася зайва рідина і шкірка на нашій гурці стала хрустка. А раніше гурку смажили в печі, від чого вона ставала ще смачніша. Тож якщо у вас є така можливість – то буде ідеально!

Смачного! Будьте щасливі!

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page