Голубці з картоплею як правило подають з грибною підливою, яка може бути пісною чи на сметані. У начинку з картоплі пасерують цибулю, за бажанням додають гриби, шкварки.
Для голубців необхідно взяти качан капусти, вирізати качан відварити в підсоленій воді 10-15 хв.
Розібрати на листя, зрізати потовщення. Або просто листя бланшувати в гарячій воді до м’якості.
Так само готують голубці з квашеної капусти; Листи капусти, заквашеної головками, спочатку проварюють (треба зменшити кислий смак), після готують як звичайні голубці.
Приготувати начинку.
Картоплю чистимо і тремо на крупній тертці. Відставляємо картоплю, на годину, уклавши її на сито – даємо рідині стекти.
Цибулю ріжемо кубиками і пасеруємо до золотистого кольору на пісному маслі, охолоджуємо і додаємо до натертої картоплі. Тут є маленький секретик.
В картоплю додайте попередньо приготовану манку, одну – дві столові ложки. Звертаємо, не притискаючи – легко.
Начиняємо голубці, укладаємо в каструльку на дно капустяне листя, якщо не піст – свинячу шкурку, акуратно укладаємо голубці.
Заливаємо на третину підсоленою водою, грибним відваром, злегка підсоленою сметаною, розведеною навпіл водою, томатним соусом – на ваш вибір.
Зверху закриваємо капустяними листами і в духовку під кришкою, до готовності на годину – півтори.
Найсмачніші голубці – з грибною підливою.
Подайте голубці, поливши соусом.
Смачного!
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом