fbpx

Ура! Нарешті я його знайшла! Господиньки, це унікальний рецепт тіста для піци! Мої гості з трудом повірили, що готувала його сама

Ура! Нарешті я його знайшла! Господиньки, це унікальний рецепт тіста для піци! Мої гості з трудом повірили, що готувала його сама.

Рецепт: Тісто для піци

Тісто – основа для будь-якої піци. Зробите його правильно – і навіть із простою начинкою вийде чудова страва.

Інгредієнти для страви: Тісто для піци

Борошно 300 г.

Оливкова олія 2 ст.л.

Цукор 1 ч.л.

Сіль 0,5 ч.л.

Дріжджі 5 г.

Вода 120 мл.

Опис рецепту

Тісто для піци готувати легко, але ця справа потребує певної вправності. Важливо знати декілька секретів, без яких піца не вийде смачною навіть із найкращою начинкою. Перший секрет – це борошно. Воно повинне бути тільки вищого ґатунку, дрібного помелу. Щоб дати йому насититися повітрям, просіюйте борошно безпосередньо перед замішуванням. У результаті і саме тісто буде пухкішим.

Любителі використовують тільки італійське борошно з маркуванням «ОО». Але це дорогий продукт, та і знайти його можна не скрізь. Будьмо відверті – звичайного борошна вищого ґатунку цілком достатньо. Усе інше – уже надмірності, які тільки ускладнюють приготування і роблять його дорожчим.

Дріжджове тісто не повинне стояти на протязі, інакше воно не підніметься. А поки тісто піднімається, ви можете спокійно братися за начинку. Жодної хвилини не буде витрачено дарма. Влітку жодних проблем із його підготовкою немає – просто залишаєте тісто на столі, а далі дріжджі роблять все самостійно. А ось взимку доведеться, як то кажуть, пометушитися.

Миску з тістом ставте біля батареї, в теплу воду, біля увімкненої газової плити. І пам’ятайте – жодних протягів, інакше тісто може просто не піднятися.
Яйця в тісті для піци зайві. Вони його роблять щільнішим, а тут це не потрібно.

Якісне тісто для піци еластичне, не пристає до рук. Секрет такої консистенції – тривале вимішування. Приділіть цьому етапу хоча б 7-8 хвилин. Якщо тісто перемішано швидко, клейковина з борошна не встигає вивільнитися. А при тривалому вимішуванні буде ефективно використана вся доступна клейковина. Вона зв’язує всі компоненти рівномірно. У результаті тісто виходить еластичним, м’яким. Воно легко розтягується і не рветься, навіть якщо тонко його розкачати.

Класичне неаполітанське тісто готується тільки з чотирьох компонентів: борошна, дріжджів, олії та солі. Проте зараз є багато варіацій. Наприклад, нью-йоркська піца готується на хрусткому тісті, для якого потрібен цукор та збільшена порція олії. Сицилійське тісто відрізняється додаванням олії та цукру в відносно великих кількостях, тому воно легко викладається на деко навіть без попереднього розкачування.

Готове тісто стане еластичнішим, якщо потримати його в холодильнику декілька годин. Але якщо такої кількості часу ви не маєте, то використовувати його можна й одразу. А загорнуте в плівку чи пакет тісто може зберігатися в холодильнику до тижня. При цьому воно залишається еластичним та зберігає свої смакові якості.

Перед викладанням начинки зі скачаного в кульку тіста формується кругла основа. Досвідчені піцайоло все роблять руками, а ви можете скористатися качалкою. Сформоване коло викладіть на деко, проколіть у декількох місцях виделкою і дайте постояти 10-15 хвилин для остаточної підготовки.

Спробуйте поекспериментувати зі смаком самого тіста. Біле вино замість води, сухі трави та зелень, чорний перець – усе це вносить у тісто щось особливе. Як будь-який кухар, що себе поважає, ви зможете удосконалити рецепт так, як цього не робив ще ніхто.

Кефір та сода врятують ваше тісто, якщо немає часу на підготовку упродовж декількох годин. Просто замінюєте воду кефіром, а дріжджі – содою, і вуаля – тісто піднімається буквально за 20 хвилин. Звичайно, це не класичний рецепт, але на смак жодних недоліків у такого тіста не віднайдено.

Приготування!

1 Вам потрібне пшеничне борошно, оливкова олія (якщо її немає, можна влити і соняшникову), цукор, сіль, вода та дріжджі.

2 Воду трохи підігрійте. Її температура повинна бути приблизно 40-45 градусів, трошки вище нормальної температури тіла. У гарячій воді грибки швидко гинyть, і тісто не піднімається. У підігріту воду всипте цукор та дріжджі, перемішайте.

3 Всипте половину борошна, сіль. Перемішайте та дайте постояти 10 хвилин. Вийде своєрідна закваска. На цьому етапі грибки уже активно бродять.

4 Влийте олію та перемішайте.

5 Всипте борошно, що залишилося.

6 Тісто можна місити в мисці чи на столі. Стіл посипте борошном, тоді тісто до нього не прилипне. Готове тісто повинне стати дуже піддатливим, м’яким, еластичним, легко відставати від рук. Якщо вам потрапило борошно з низьким вмістом клейковини, тісто буде вологуватим. У такому випадку додайте ще трохи борошна, поки не буде досягнуто необхідної консистенції. А в надто щільне тісто додайте трохи води та вимішуйте його знову. Загалом замішування забирає 7-10 хвилин.

7 Поставте тісто в тепле місце, накрийте рушничком. Дайте йому вистоятися 1,5-2 години. За цей час тісто збільшиться в об’ємі за рахунок вуглекислого газу, який виробляють дріжджі.

Смачного вам, і нехай все у вас вдається!

You cannot copy content of this page