Відпочили ми тиждень на Прикарпатті в одному домашньому готелі, де для гостей гуцульські й інші українські страви готувала сама господиня садиби, пані Галина. Я не змогла поїхати, поки не випитала у неї рецепт цих космічних голубців!
Бо вони ж ще й дешеві, бо мяса не потребують! Чоловік мій тепер лиш їх і хоче їсти, щодня би їв, сам каже. Це рецепт ніжних пісних голубців по-зарпатськи. Швидше записуйте чи зберігайте рецепт найкращих українських голубців, будете дякувати, як і я пані Галині!
Все, що знадобиться, це невелика головка капусти, яку необхідно проварити в окропі. Поки капуста вариться в окропі, акуратно розберіть її на окремі листочки. Це робити зовсім не складно. Найлегше це робити звичайною виделкою.
Коли кожен листок капусти буде окремо, витягніть капусту з окропу і залиште остуджуватися. А поки капуста остигає, саме час приготувати начинку для майбутніх голубців.
Для начинки знадобиться дві склянки рису і овочі. Рис бажано промити кілька разів під проточною водою і дати стекти. Тепер настав час зайнятися овочевою засмажкою для наших майбутніх голубців.
Для початку на розігріту пательню наливаємо трохи олії. Поки олія нагрівається, беремо цибулину середнього розміру. Очищаємо її та ріжемо дрібними кубиками. Злегка обсмажуємо на сковороді.
Поки цибулька наша смажиться, очищаємо одну морквину середнього розміру. Натираємо її на дрібній тертці та даємо до цибулі на сковороду.
Перемішуємо, щоб усі інгредієнти просмажувалися рівномірно. Далі беремо 2-3 зубчики часнику, дрібно нарізаємо кубиками і даємо також у сковороду.
Для любителів гострого смаку можна взяти гострий перець. Очистити його від зерен, нарізати дрібною соломкою і додати в заправку на сковороду. Все добре перемішати, дати дві столові ложки томатної пасти і добре протушкувати на повільному вогні.
Коли заправка буде готова – викласти її на рис. Також додаємо туди приправи до смаку і солимо. Додаємо трохи рослинної олії і ретельно перемішуємо нашу майбутню начинку для голубців.
Тепер повертаємося до капустяного листя. Для початку обрізаємо всі товсті шари і, якщо листя велике, розрізаємо листки на кілька частин. За розміром голубці мають бути невеликі, тому готуємо акуратненькі невеликі листочки.
Беремо один лист, кладемо на нього трохи начинки і починаємо акуратно загортати. Голубці карпатськи завертаються особливим способом. Наче крутиш конусоподібний кульок з паперу.
Зверху закриваємо начинку краєчками листочка, запихаючи їх усередину голубця. Таким чином виходять маленькі кульочки з капусти з рисовою начинкою.
Дно каструлі чи казана найкраще застелити обрізками листя капусти, щоб нижні голубці не пригоряли. Загорнуті кульочки акуратно складаєш у каструлю.
Останній етап – готуємо підливу для голубців. Змішуємо в чашці дві столові ложки томатної пасти, дрібку солі та трохи теплої води, суміш виливаємо у каструлю на голубці.
Зверху додаємо ще води приблизно трохи більше половини каструлі. Голубці повинні добре протушкуватися, а багато підливи – це завжди для них добре.
Наливаємо трохи олії в каструлю і ставимо на вогонь. Спершу готуємо голубці на сильному вогні під закритою кришкою. А коли голубці закиплять, зменшуємо вогонь на мінімум, привідкриваємо кришку і залишаємо ще томитися десь півгодини.
Ніжні ароматні голубці з рису і капусти готові! Це така смакота – от спробуйте! А я у коментарях дуже чекатиму рецептів ваших улюблених голубців, їх залюбки прочитають і наші читачі! Всім смачного!
Фото – скріншот.
Передрук без посилання на сайт заборонено