fbpx

Волею долі ми з родиною опинилися на Полтавщині, у затишному селі, де дуже чуйні й добрі мешканці. Всі нам допомагали після нашої втечі з Херсонщини. А ще лиш тут я навчилася готувати справжню солянку, якої я зроду раніше не пробувала! Це така смакота, що мої щодня готові їсти. Це полтавський рецепт, який я записала у сусідки пані Наталки. Ніякої сметани! І жодної картоплі! 

Так сталося, що рідний дім через сьогоднішні реалії нам довелося покинути. Волею долі ми з родиною опинилися на Полтавщині, у затишному селі, де дуже чуйні й добрі мешканці. Всі нам допомагали після нашої втечі з Херсонщини.

А ще лиш тут я навчилася готувати справжню солянку, якої я зроду раніше не пробувала! Це така смакота, що мої щодня готові їсти. Це полтавський рецепт, який я записала у сусідки пані Наталки. Сподіваюся, стане у нагоді й вам, дорогі україночки.

Складові для бульйону

1 кг свинячих реберець

2,5 л води

1 цибуля

1 морква

петрушка

селера

Складові для солянки 

300-400 г м’ясних продуктів

3 солоних огірка

1 цибуля

2 ст. л. вершкового масла

1-2 ст. л. томатної пасти

2-2,5 л свинячого бульйону

каперси, маслини, оливки до смаку

лавровий лист

сіль за смаком

лимон, зелень (для подачі)

ПРИГОТУВАННЯ

Бульйон краще приготуй напередодні. Можна зі свинячих реберець. Перед варінням злегка обсмаж їх у власному жирі, хвилини дві. На кілограм ребер піде до двох із половиною літрів води.

Як тільки закипить, зменш до слабкого вогонь і зніми піну, частину спливлого жиру. Але не весь, бо тонкий шар жиру втримає в бульйоні аромат.

Додай цілу цибулину. Готуй під кришкою до двох годин. За годину до готовності опусти в бульйон моркву, петрушку, селеру (якщо любите). Можна зовсім не солити, а якщо класти сіль, то трішки. Після остигання бульйону переклади ребра в окремий посуд. Все зберігай у холодильнику. Залиш все на ніч у холодильнику.

Наступного дня збери 300-400 г м’ясних продуктів: м’ясо з ребер, шинку, мисливські сосиски, бекон, грудинку – що є, щоб солянка вийшла справді збірною. Наріж всі інгредієнти соломкою.

З трьох великих солоних огірків зніми шкірку, звільни їх від насіння і теж наріж соломкою.

Дрібним кубиком поріж цибулю – 1 шт. Пасеруйте її в двох столових ложках топленого масла до прозорості, додай ложку-дві томатної пасти. Потім нарізані соломкою огірки та м’ясо. Протушкуй 10-15 хвилин.

А тепер – фінальні ноти приготування!

Поки на сковороді тушкується наповнювач супу, постав на вогонь каструлю з бульйоном (2-2,5 л).

Підготовлений вміст сковорідки настав час перекладати в бульйон. Нехай повариться 5-7 хв. Потім додай на смак каперси разом з маринадом, оливки, маслини, лавровий лист. Ось тепер спробуй, чи достатньо солі. Якщо душа просить – досоліть.

Зніми з вогню – хай суп настоїться. Подавай з скибочкою лимона, зеленню.

Сметану класти не варто, вона не поєднується до смаку з м’ясними копченостями. І жодної картоплі!

Пригощайся та пригощай – приємного апетиту! А маслини перед варінням потрібно промити, з оливок вийняти кісточки.

Фото – спеціально для ibilingua.com.

Передрук без посилання на ibilingua.com забаронено.

You cannot copy content of this page