Піца
Всіма улюблена, ароматна, соковита. Куди ж без неї, її величності – піци!
Всім привіт. Сьогодні готуватимемо смачну домашню піцу на дріжджовому тісті. Піца з салямі, помідорами, печерицями та сиром – що може бути смачніше! Рецепт простий – по ньому кожен зможе приготувати піцу в домашніх умовах.
Інгредієнти на 2 піци (діаметр ~ 30 см)
Тісто для піци:
пшеничне борошно – 2,5 склянки
тепла вода – 1 склянка
дріжджі сухі – 7 г.
сіль -1/2 ч.л.
цукор – 1 ч.л.
соняшникова або оливкова олія – 3 ст.л.
Соус для піци:
кетчуп або томатна паста – 4 ст.л.
часник – 4 зубчики
Начинка:
ковбаса (салямі, шинка)
помідори – 2 шт.
печериці консервовані – 1 банка
сир (моцарелла та голландський) – 350 – 450 г.
оливки, зелень – за бажанням
Як готувати тісто?
У склянці злегка теплої води розчиняємо пів чайної ложки солі та чайну ложку цукру. Додаємо 1 пакетик сухих дріжджів (у мене 7 грам). Трішки ще перемішуємо і залишаємо так на 10-15 хвилин, щоб дріжджі заробили.
Далі сюди додаємо оливкову або соняшникову олію. Починаємо потроху просіювати борошно і замішуємо тісто. Як тільки все борошно додали – починаємо вимішувати тісто.
Присипаємо стіл борошном і викладаємо наше тісто. Вимішуємо його близько 10 хвилин. Найголовніше в цей час не додавати більше борошна. Вимішуємо тісто щонайменше 10 хвилин.
Далі кладемо наше тісто назад у миску і змащуємо ще трохи олією. Накриваємо плівкою або рушником. Залишаємо так за кімнатної температури на 1 годину. За годину тісто наше підніметься.
Ще один дуже важливий момент – ставте тісто там, де дійсно тепло і де немає протягів. Тісто має піднятися. Якщо воно не підніметься – у нас нічого не вийде.
Як приготувати соус для піци?
Займемося соусом для піци. У кетчуп додаємо пропущені через прес 2 або 3 зубчики часнику. І все ретельно перемішуємо. Наш соус готовий. Соусу знадобиться десь 2-2,5 ложки на одну піцу.
Начинка:
В якості начинки для піци я використовуватиму помідори, салями, оливки, консервовані печериці. Печериці звичайно ж краще злити в друшляк або промокнути паперовим рушником, щоб зайва волога пішла.
Помідори ріжемо півкільцями, оливки кільцями, печериці я вже купила різані, як і салямі. Найголовніше, щоб усі інгредієнти були нарізані тонко.
Використовуйте абсолютно будь-яку начинку, яка вам подобається. Можна використовувати цибулю, болгарський перець чи курку.
Ну і звичайно ж сир. Я візьму 2 види сиру. Це моцареллу та голландський. Голландський натираємо на великій терці, моцареллу можна нарізати.
Готуємо піцу:
Наше тісто піднялося. Обминаємо його руками. Присипаємо стіл борошном і викладаємо тісто. З цієї кількості тіста може вийти 2 або 3 піци. Все залежить від того, наскільки тонку піцу ви хочете зробити. Я ділю на дві частини.
Поки ми працюємо з одним шматочком тіста, другий прибираємо назад у миску та накриваємо рушником. Скалку теж обвалюємо в борошні. Робимо з тіста кульку і розкачуємо в коло.
Розкачуємо тісто від середини до країв. Якщо ви хотіли тісто розділити на дві частини, то піца вийде у нас досить велика близько 30 сантиметрів діаметром.
Деко змащуємо невеликою кількістю олії і акуратно переносимо тісто. Далі змащуємо томатною пастою, залишаючи близько 1 сантиметра по краях. Слідом я викладаю частину моцарели, викладаю салямі, потім помідори та печериці.
Зверху оливки та трохи зверху посипаємо сир. Додаємо порізану петрушку або іншу зелень. Наприклад, базилік, кріп або зелену цибулю.
Тепер відправляємо нашу піцу в заздалегідь розігріту духовку до 250 градусів на 7 – 10 хвилин. Все залежить від вашої духовки. Ставлю в духовку посередині на режимі вгору-вниз. Піца виходить рум’яного кольору, тоненьке тісто.
Обов’язково спробуйте приготувати своїм рідним, я впевнена, що їм теж це сподобається. Виходить дві піци діаметром 30 сантиметрів. Рецепт піци досить простий. Із тістом працювати дуже легко. Всім смачного.
Фото спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Я як дізналася, що той, ніби як зять, перетягнув мою сусідку Марту і її дочку в своє “коло”, ледь зі стільця не впала. Це ж як таке може бути, вони ж хрещені в нашій церкві? В мене ще було бажання Марті очі відкрити на того Марка в перші дні знайомства з Анною, але думаю, чого буду пхатися в чужу сім’ю. Тепер про це дуже шкодую. Можна ж було їх від цього вберегти. А тепер, хто його знає, чим все закінчиться
- За гроші, які мама висилала з Польщі, ми поробили все що можна було. В нас не хата, а лялечка. Мама останній раз як приїжджала, то рідний дім не впізнала. Ми і бруківку постелили і дах замінили, всюди ремонти сучасні, а на вулиці працював ландшафтний дизайнер. І я і брат вже працюємо, тому кожного разу просимо маму залишитися в Україні і відпочити нарешті від тих заробіток. Але та ні в яку. Все їй щось бракує. Тепер проблему в брату вона найшла. Хоча це смішно
- Вчора нас з сім’єю вперше за три роки покликала до себе в гості сестра. Накрила стіл із різних закусок, а це і канапки з червоною рибою, різні сири і ковбаски. Чоловік шашлик приготував на мангалі. Я трохи поїла а потім питаю: “Олеся, а щось і гарячих страв буде?” На що у відповідь почула: “Все що на столі, більше нічого”. Додому я їхала сильно засмучена, адже так жити не можна. Моя сестра вже не молода дівчина, а елементарно навіть гостей приймати не вміє
- Каті було шістнадцять, як ми дізналися, що вона чекає дитину. Звісно, було важко сприйняти цей факт, але нічого вже не зміниш. Батько дитини Денис, така ж дитина, як і наша Катя. Він відразу ж дав зрозуміти, що батьківство не його тема. Я зв’язалася з його батьками, і на приємний подив вони пішли на контакт. Але все це було до пори до часу. Лише на останньому місяці ми дізналися їх справжнє лице
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя