fbpx
життєві історії
Я чекала тої п’ятниці, бо зять пообіцяв мені, що у свій вихідний допоможе картоплю в кіпець повозити, щоб добре перезимувала. Я вже прочитала в інтернеті, що морози обіцяють. Але моя Іринка вирішила, що відпочинок в Карпатах важливіший. Вона не попередивши нікого, якийсь тур на чотири дні оплатила. Рад не рад, прийшлось людей наймати. Мені це робота в тисячку влетіла. І ось тепер питання, для чого мені діти в хаті? Для краси?

Я чекала тої п’ятниці, бо зять пообіцяв мені, що у свій вихідний допоможе картоплю в кіпець повозити, щоб добре перезимувала. Я вже прочитала в інтернеті, що морози обіцяють. Але моя Іринка вирішила, що відпочинок в Карпатах важливіший. Вона не попередивши нікого, якийсь тур на чотири дні оплатила. Рад не рад, прийшлось людей наймати. Мені це робота в тисячку влетіла. І ось тепер питання, для чого мені діти в хаті? Для краси?

Я живу в невеличкому селі. Чоловіка мого вже десять років, як з нами немає. Самі розумієте, що в селі без господарки і городів сильно не проживеш.

Ось я і думала, що поруч зі мною залишиться жити син. Зять є зять, ним сильно не покрутиш. А ось син в мене добре вихований і до землі звик, бо з дитинства мені з батьком допомагав.

Але вийшло все не так, як я собі уявляла.

Син одружився на дівчині з міста. Катерина відразу ж нам сказала, що в невістки вона не піде.

Катерина вчителька англійської мови в школі. Живуть діти поки на орендованій, але кажуть, що збирають на перший внесок.

Я взагалі рада за сина, але хотілося б, щоб частіше мене провідував, але в них завжди на це діло не вистачає часу. Іван мій працює оператором на одному телеканалі.

Коли прийшов час заміж виходити моїй Іринці, я сильно на тому, щоб вона з чоловіком жила у мене, не наполягала. Дочка в мене не до сільської роботи. Ірина придумувала тисячу причин, тільки щоб картоплю не садити чи не копати.

Але вона була менша і я її шкодувала. У мене ж під боком був син, який завжди виручав.

Але заміж Іринка вийшла за хлопця, хоч і з районного центру, але Роман з багатодітної сім’ї. Окрім нього в батьків ще четверо дітей, а він найстарший. Наймолодша його сестричка в шостий клас ходить.

Незважаючи на те, що Роман не виріс в селі, та роботи не боявся. Як тільки він вихідний був, я планувала все що можна на городі чи на подвір’ї.

Не буду лукавити, іноді моя Іринка бурчала на мене, що я заставляю її Ромчика до роботи, а він в той час би біля неї посидів. Я розумію, дочка при надії і хоче уваги, але ж я сама також не впораюсь.

– Синок, – ласкаво я звертаюсь до зятя, – я чула по інтернету, що морози передають. Треба ж картоплю в кіпець закопати.

Може хтось не з села, або має великі погреби, то не знає, що таке кіпець.

Це викопується така яма на городі, куди висипається картопля, зверху присипається землею і накривається, щоб потепліше, де вона зберігається добре всю зиму. (як на фото)

Зять мені пообіцяв, що в п’ятницю він буде вихідний і ми все разом зробимо.

Я ж чекала тої п’ятниці. І що ви думаєте? Іринка моя, нікого не попередивши, оплатила на три дні поїздку в Карпати, бо їй треба відпочити, тільки від чого, я не знаю. Цілими днями як не в телефоні, то манікюр робить.

Зять, як вони їхали, сказав, щоб я не хвилювалася, що як вони приїдуть, то все він зробить. Але чекати на мороз я не стала.

Найняла я двох хлопців з села, заплатила їм по 500 гривень і вони мені і кіпець викопали і картоплю туди звезли і накрили її.

Я не знаю, для чого мені дочка з тим зятем, щоб ще їх годувати, бо Іринка моя не хоче навіть їсти зварити. Вона як щось придумає, то хоч стій хоч падай: лазанью, суп з червоної риби, або ще краще, з морепродуктами, якусь пасту.

Мені і не смачно і дуже дорого. Не розумію я тепер цю молодь.

Читайте також: Сваха мене назвала “мачухою”, бо я дітей в такий важкий час на вулицю виганяю. Але вони вже скільки живуть, могли б вже собі наскладати. Чоловік каже, щоб я добрішою була, але просто мій Юрко не знає, які зараз ціни в магазинах, про аптеку я взагалі мовчу, більша половина пенсії йде. Я б цю квартиру собі здавала, і вже якась копійка б була. Надійка вже може на роботу вийти, діти ж не маленькі, але то всьо тепер таке мудре

Я впевнена, що якби зі мною жив син, то було б мені легше, бо дочка крутить Романом, як хоче. Навіть боюсь подумати, що буде дальше.

Автор – Наталя У

Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.

Передрук категорично заборонено!

У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

You cannot copy content of this page