fbpx

Я пожила з дітьми пів року за Закарпатті, і тепер я ніколи не припускаю у приготуванні борщу всіх тих помилок, які робила раніше. Місцева господиня пані Настина розкрила мені всі секрети, тепер я розумію, що значить справжній правильний борщ! Чесно кажучи, всі борщі, що готувала сама й пробувала раніше в різних регіонах України, суттєво програють. Головне – дотриматися. Я їй щиро вдячна за поради і всьому Закарпаттю – за гостинність! Головне – дотриматися

Я пожила з дітьми пів року за Закарпатті, і тепер я ніколи не припускаю у приготуванні борщу всіх тих помилок, які робила раніше. Місцева господиня пані Настина розкрила мені всі секрети, тепер я розумію, що значить справжній правильний борщ!

Чесно кажучи, всі борщі, що готувала сама й пробувала раніше в різних регіонах України, суттєво програють по смаковим якостям борщу, звареному з дотриманням рекомендацій пані Настини. Я їй щиро вдячна за поради і всьому Закарпаттю – за гостинність!

Основа ідеального борщу – це правильно приготовлені буряки, а тому приготуванню коренеплоду слід приділяти особливу увагу. І ось яких помилок при варінні буряків припускають навіть досвідчені господині.

Іноді коренеплід варять повністю з м’ясом, але так робити не можна. Адже буряк перебиватиме смак м’яса. До того ж, вода набуде коричневого відтінку, а це не дуже апетитно.

Без додавання кислоти навіть окремо відварений буряк надасть борщу коричневого відтінку. Тому не забудь додати трохи лимонного соку або оцту в каструлю з бульйоном перед закладанням буряка.

Буряк слід додавати не перед обсмаженими овочами, а після них.

Зазвичай борщ псує невелика кількість буряків. Справа в тому, що коренеплоду має бути стільки ж, скільки картоплі (якщо останній інгредієнт взагалі додається до страви).

Буряк можна відварити навіть цілим, але робити це потрібно в окремій ємності. Після чого очисти коренеплід, наріж, злегка обсмаж і додай у бульйон.

Зверніть увагу, що бульйон повинен бути наваристим, а тому для готування краще використовувати м’ясо з кісточками – так краще, ніж без кісток. Можна також додати сало або жир.

При готуванні бульйону м’ясо слід заливати холодною водою, тоді воно віддасть усі соки та смак бульйону. А якщо потрібно відварити саме смачне м’ясо, то заливати його окропом, щоб закрити пори і залишити весь смак у продукті.

Потрібно пам’ятати і те, що спеції додаються саме до бульйону, а не до готової страви. Також недостатньо просто знімати піну під час варіння м’яса, весь бульйон слід пропустити через сито, а саму ємність ретельно вимити.

Не менш важливим є і те, як страва подається на стіл. Наприклад, смачний наш український борщ завжди подають із пампушками чи часниковими сухариками. Подають на стіл і солоне або копчене сало з часником та зеленню. Не можна забувати і про ложку сметани у тарілці. А ось додавання майонезу – ще одна помилка, адже жирів та калорійних інгредієнтів у борщі й так достатньо.

Якщо ж борщ вийшов пересоленим, то цю помилку можна виправити без доливання води, адже такий трюк лише забере смак. Краще відвари в борщі парочку картоплин, це прибере трохи солі. Іноді в рідину опускають мішечок з рисом, який ще краще забирає зайву сіль. Ще один варіант – додати трохи несолоного томатного соку або тертих томатів.

Якщо капуста вийшла твердою, можна зменшити вогонь до мінімуму і потомити борщ на повільному вогні, тільки щоб не кипів. У такому разі капуста дійде до готовності, інші інгредієнти не розваряться.

Якщо ж борщ вийшов надто кислим, можна додати трохи цукру чи варених прісних овочів. При останньому варіанті слід зазначити, що овочі готуються окремо, а після їх додавання борщ слід лише довести до кипіння.

Усім смачних борщів і миру в Україні!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page