fbpx

Я смачніших вареників, ніж ці закарпатські «Гілуни» з м’ясом та шкварками, зроду не їла. А тепер, поки з дітьми жила у одної доброї жінки на Закарпатті, пані Ганни, ще й готувати цю смакотищу навчилася. Чоловік, який у нашу відсутність ремонтував нашу оселю в Ірпені, просто в захваті, а знайомі випрошують рецепт. Секрет у тісті. Це традиційна закарпатська страва. І це дуже смачно

Я смачніших вареників, ніж ці закарпатські «Гілуни» з м’ясом та шкварками, зроду не їла. А тепер, поки з дітьми жила у одної доброї жінки на Закарпатті, пані Ганни, ще й готувати цю смакотищу навчилася.

Чоловік мій, який у нашу відсутність ремонтував нашу оселю в Ірпені, просто в захваті, а знайомі випрошують рецепт. Секрет  – в особливому приготування тіста.

Це традиційна закарпатська страва. І це дуже смачно.

Гілуни готують із начинкою з м’яса. Його заздалегідь відварюють.

Складові:

600 г м’яса (яловичина та свинина)

цибуля, коріння за смаком

250 мл кефіру

0,5 кг борошна

0,5 ч. л. солі

0,5 ч. л. соди

0,5 ч. л. цукру

0,5 ст. л. рослинного масла

цибулина для начинки

сало для шкварок (за смаком)

сметана для подачі

Як приготувати

600 г м’яса (яловичину навпіл зі свининою) кладеш у окріп, щоб збереглася соковитість м’яса. Додаєш цибулю та коріння за смаком. Солити не треба! 2 години варити – і готове.

Тепер тісто. У 250 мл кефіру жирністю 2,5% засип половину борошна, якого піде приблизно півкіло, додай по 0,5 чайної ложки солі, соди, цукру і 0,5 столової ложки олії. Ємність повинна бути місткою, щоб під час бродіння тісто не вилилося.

Ложкою або вінчиком старанно розмішай вміст до консистенції густої сметани, потім всипати решту борошна і вимішати м’яке тісто. Якщо потрібно, підсипай потроху муки, щоб відчувалася еластичність.

Еластичне тісто тягнеться, але не липне. Коли його розкочуєш, воно трохи пружинить, ніби «хоче» повернутися до колишніх розмірів.

Сформуй кулю, накрий миску рушником – тісту треба постояти. Ще можна загорнути його в харчову плівку та покласти в холодильник.

Далі готуємо начинку. Пропусти відварене м’ясо через м’ясорубку. Поріж дрібним кубиком велику цибулину і обсмаж на олії до золотистого кольору. Додай м’ясо, посоли, поперчи за смаком і, помішуючи, смаж ще хвилину. Начинка є. Нехай остигає.

Беремося до гілунів. Розкочуєш тісто у формі квадрата товщиною не більше 2 мм. Ріжеш його на дрібніші квадрати по 4-5 у кожному ряду.

Розкладаєш охолоджену начинку і ліпиш гілуни. Спочатку з’єднуєш протилежні вершини, а потім защипуєш сторони трикутників, формуючи краї «кіскою». Вариш у підсоленій воді до готовності, як усі вареники.

Посмаж шкварки і приправ ними готові гілуни. Окремо подай сметану.

У холодну пору року така страва – саме те. А влітку зможете готувати вареники на кефірі з начинкою із полуниці, вишні, черешні, слив, чорниці. Ми влітку різні варіанти перепробували – дуже смачно!

Фото – ibilingua.com.

Передрук без посилання на ibilingua.com забаронено.

You cannot copy content of this page