Раніше прасування вважалося необхідною процедурою, яка допомагала боротися з мікробами, тому випрасувана білизна вважалося гігієнічним і продезинфікованим.
Зараз ситуація зовсім інша. У кожного з нас є пральні машини, нові сучасні засоби для прання і технологія виготовлення тканин стала іншою.
Чому не потрібно гладити постільну білизну?
Тканини стали іншими
У процесі прасування структура волокон неминуче руйнується, і тканина стає більш щільною, а, значить, пропускає повітря.
Тобто, вона вже дихає, втрачає здатність пропускати надлишкове тепло і вбирати вологу. І вам не комфортно спати, ви відчуваєте себе, наче в плівці.
Змінилася побутова техніка
Зараз постільну білизну можна прати при температурі 60 і навіть 90 градусів, це означає, що більшість бактерій знищується в процесі прання. Є машини з сушаркою, а також сушильні машини.
Тканини, які не потребують прасування:
шовк – кращий варіант при виборі постільної білизни, адже він добре вбирає вологу і випаровування;
льон – добре вбирає воду і пропускає повітря. Гладити льон марно, тому що після першої ночі ефект від прикладених вами зусиль пропадає;
бязь – щільна тканина, яку можна не прасувати. Її досить просто розправити;
сатин-жаккард – тканина, дуже схожа на шовк, але коштує дешевше і не вимагає прасування.
Як же без праски?
Рекомендуємо ретельно розправляти вологу білизну після прання. Сильно струсіть її, а потім акуратно потягніть і розправте шви руками.
Заголовок, текст, головне фото відредаговані творчим колективом видання Ibilingua.com.
Фото – з відкритих джерел.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!