fbpx

Як виявилося, майже у кожній родині в селі на Волині, де нам дали прихисток, залишилася традиція квасити буряк! Ділюся цим неймовірним старовинним рецептом, якого я навчилася від нашої сусідки Уляни Павлівни. В результаті виходить неймовірно приваблива закуска насиченого рубінового кольору. Просто диво

Як виявилося, майже у кожній родині в селі на Волині, де нам дали прихисток, залишилася традиція квасити буряк!

Ділюся цим неймовірним старовинним рецептом, якого я навчилася від нашої сусідки Уляни Павлівни, бурячок виходить – не відірватися! Смачно і дуже корисно.

Для приготування квашених буряків найкраще використовувати темні сорти буряка. Наприклад, “Бордо”. В результаті виходить неймовірно приваблива закуска насиченого рубінового кольору. Просто диво!

Інгредієнти у цьому рецепті розраховані на одну закрутку. Якщо ти хочеш приготувати більше заготовок, сміливо збільшуй кількість всіх продуктів у кілька разів.

Складові:

500 г буряків

0,5 ч. л. солі

1 ч. л. цукру

2 зуб. часнику

1 лавровий лист

2-3 шт. запашного перцю

0,5 ч. л. насіння кропу

вода

Приготування

Першим ділом добре помий буряк і очисти його від шкірки. Потім поріж овоч на шматочки однакового розміру. Це можуть бути тонкі слайси чи брусочки – як тобі зручно.

Далі помісти шматочки буряків у стерилізовану банку разом з усіма спеціями, сіллю та цукром. Туди потрібно додати подрібнений часник і лавровий лист.

Залий майбутні квашені буряки холодною кип’яченою водою так, щоб рідина повністю покривала овоч.

Потім накрий шийку банки марлею і прибери її в темне місце на 2-3 дні.

Після прибери марлю з банки та закрий її стерилізованою залізною кришкою. Відправте буряки в холодильник на 2-3 тижні.

За цей час буряк добре закваситься.

Під час квашення зверху на буряку може утворитися біла пліснява. Не варто її боятися. Просто акуратно прибери верхній шар буряка та подавай закуску на стіл. Якщо ж ти хочеш перестрахуватися і не допустити появи плісняви, просто помісти зверху на овоч трохи дрібно порізаного хрону.

У цьому рецепті практично немає солі. І це цілком нормально. Більше того, багато господинь взагалі квасять буряки без солі та цукру. Також під час приготування в банку можна додати родзинки та трохи підсушених скоринок житнього хліба.

Ця хитрість покращить смак не тільки квашеного буряка, а й рідини, в якій він кваситься. Її можна сміливо додавати в борщ, щоб він вийшов більш наваристим і насиченим за кольором та смаком. Спробуйте!

Всім мирного неба й смачного!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page