fbpx
рецепти
 Друг-кондитер навчив мене робити пречудові домашні зефірки! Як же я вдячна, бо це так легко і вийшло з першого разу! Тепер вони – наш улюблений родинний смаколик.

Домашній зефір робиться дуже легко, виходить з першого разу!

Яблучне пюре з печених яблук, почищених від шкірочки (охолоджене) – 125 гр.

Цукор, в пюре -100 гр.

Білок -1 шт

Агар агар -5 гр

Цукор в сироп -200 гр.

Вода -75 мл.

Сік половини лимону

Ванілін

2-4 яблука спекти, або можна почистити, нарізати середнім кубиком, скласти в сотейник, витиснути на них сік лимону (щоб не потемніли), додати 10-20мл. води, щоб яблука не пригоріли, поставити на маленький вогонь і тушити, поки вони не стануть м’які (10-15хв).

Зняти з вогню і перетерти через сито.

Перекласти пюре назад в сотейник, зважити, щоб було 125 гр. (з 4-х яблук пюре ще залишається, це краще, ніж забракне).

Додати ванілін і 100 гр. цукру, поставити на вогонь, довести до кипіння, щоб розчинився цукор. Зняти з вогню і добре охолодити.

Сироп:

Читайте також: СПОДІВАЮСЯ, І ВАМ СПОДОБАЮТЬСЯ ПИРІЖКИ “СМАКОТА БЕЗ КЛОПОТУ” МОЄЇ МАМИ. ЦЕ РЕЦЕПТ ТАК МЕНЕ ВИРУЧАЄ, КОЛИ МАЛО ЧАСУ, А  ВСІХ ТРЕБА НАГОДУВАТИ. ПИРІЖЕЧКИ ВИХОДЯТЬ ПОВІТРЯНІ, ДОВГО ЗАЛИШАЮТЬСЯ СВІЖИМИ. ВЕСЬ СЕКРЕТ – У ТІСТІ.

В сотейник з високими стінками (агар агар піниться) висипати агар-агар, додати 75 гр.води, перемішати, додати 200 цукру.

Сироп варити на малому вогні.

Одночасно треба збити білок: в миску викласти один білок і дрібку солі, збити до стійких піків. Потім по одній ложці додаючи пюре, продовжити збивати. Утвориться білково-пюрешна маса.

Тим часом сироп починає кипіти і його треба постійно помішувати. З моменту закипання сиропу варити його приблизно 5-7 хв. Готовий сироп повинен стікати з лопатки не струйкою, а “широкою, тягучою ниткою”.

Збиваючи білок міксером, вливаємо сироп тонкою струйкою і збиваємо 4-5 хв, поки маса трішки не охолоне.

Викласти масу в кондит. мішок і на пергамент відсадити зефір. Залишити для підсихання на 6-8год (лишаю на ніч).

Потім обсипати пудрою, з’єднати по парам і зняти залишки пудри.

Пюре можна використовувати різне фруктове, ягідне – принцип той самий.

Вихід 280 гр.

Продукти краще відважувати на вазі, а не міряти, особливо агар-агар. Якось дала чайну ложку агару, пам’ятаючи, що в ній 5 гр., а виявилось, що менше,  і сироп добре не заварився, зефірки не застигли.

Смачного!