fbpx

Якщо б ще вчора мені хтось сказав, що я буду насолоджуватись смаком “В’ялених помідорів”- не повірила б. Господиньки, дешево, сердито і неймовірно смачно!

Якщо б ще вчора мені хтось сказав, що я буду насолоджуватись смаком “В’ялених помідорів”- не повірила б. Господиньки, дешево, сердито і неймовірно смачно!

Домашній рецепт неймовірно смачних в’ялених помідорів.

В’ялені помідори – це італійський делікатес. У будь-якому магазині вони коштують дуже дорого. Але зараз це можна зробити не в 2-3, а в 10 раз дешевше. І виходять вони такими ж смачними.

Всього 6 простих кроків!

Крок 1. Вибираємо помідори

Можна брати будь-які. Хтось в рецептах радить брати великі м’ясисті. Деякі рекомендують прибирати з них ось цю вологу внутрішність, залишати тільки “м’ясо”. Десь пишуть, що потрібно використовувати помідори черрі. Але насправді можна взяти будь-які помідори.

Крок 2. Ріжемо їх

Спочатку потрібно все промити і насухо витерти. Якщо у вас черрі – ріжемо їх навпіл. Якщо “сливки” – то на 4 часточки. В цілому шматочок повинен бути розміром з середній палець шириною. Бажано, щоб він був на шкірці.

Крок 3. Викладаємо шматочки на деко

Застеляємо деко папером для запікання (або фольгою). Викладаємо шматочки шкіркою вниз, а вологою частиною – наверх. Збризгуємо їх оливковою олією. Прямо чуть-чуть. Також трохи посолити і посипати цукром. Скільки цукру? Як ви солили і перчили для звичайного салату – так само і посипати для в’ялення.

Крок 4 (найскладніший). В’ялимо

Так як сонця на півночі немає, щоб нормально, як в Італії, зав’ялити, кладемо помідори в духовку. Духовку розігріваємо і ставимо на 90-120 градусів. І відкриваємо її чуть-чуть, щоб була вентиляція і повітря надходило. Можна покласти між дверцятами і шафою сірникову коробку, рушник – все, що завгодно.

Ні в якому разі не закривати духовку! Інакше помідори просто зваряться. І залишаєте їх там годин на 5-10. Дивлячись, які помідори і якої потужності духовка.

Крок 5. Витягуємо з духовки

Після п’яти годин регулярно перевіряємо помідори. Як тільки вони стали такі гумові – не сухі, як чіпси, і не вологі і пускають сік, а як мармеладні ведмедики, – виймаємо. Вони повинні зменшитися в розмірах і зморщитися. Їм треба дати повністю охолонути.

Крок 6. Кладемо в банку і заливаємо олією

Беремо чисту скляну банку, і далі у кого який смак. Можна зробити по-італійськи з чебрецем, розмарином і іншими травами. Або ви робите таку більш українську історію, де багато часнику, перець чорний. Деякі навіть додають смородинові листя – хто які спеції любить.

Викладаємо шар помідорів і перекладаємо їх спеціями. Кожен шар потрібно ще присипати сіллю і цукром Заливаємо олією так, щоб все було нею покрито. Олія або звичайна соняшникова, якщо економ варіант, або, якщо в достатку, оливкова. У нашому випадку і соняшникова працює суперово. Якщо комусь подобається смак оливок, можна оливкову олію просто туди додати, розмішати з соняшниковою нерафінованою.

Закриваємо банку і зберігаємо в холодильнику.

Смачного, дорогі мої!

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page