fbpx

Який же він запашний! Цибульний хліб печу багато років за бабусиним рецептом у духовці. Аромат, який наповнює дім, не можна порівняти ні з чим, а смак просто райський, смак щастя і дитинства. Смачно навіть з чашкою солодкого чаю!

Цибулевий хліб: рецепт простий і смачний!

Неодмінно спробуйте спекти домашній хліб за цим рецептом! Він такий ароматний, м’який і смачний, що уплітається швидко і з апетитом, як булочка, незважаючи на те, що хліб несолодкий. Такий ефект дає додавання в тісто… смаженої цибулі!

Домашній цибульний хліб – рецепт простий і смачний! Готувати хлібець не складніше, ніж зазвичай дріжджове тісто, а результат перевершить всі очікування. Тільки одне попередження – цей рецепт для любителів смаженої цибулі.

Цибулевий хліб в духовці – відмінний варіант до тарілочці гарячого супу, борщу чи навіть до чашки солодкого чаю!

З даної кількості інгредієнтів виходить велика буханка.

Інгредієнти:

30 г свіжих дріжджів (або 10 г сухих);

200 мл теплого молока (1 склянка);

1 столова ложка цукру;

1 яйце;

2 столових ложки сметани;

1 чайна ложка солі;

400 г борошна (3 склянки);

3 середні цибулини;

4 столові ложки рослинної олії.

Як спекти:

Спочатку активуємо дріжджі. Якщо вони свіжі, робимо опару, розтираючи розкришені дріжджі в миску з ложкою цукру, потім вливаємо молоко 36-37С, і, перемішавши, просіюємо частину борошна, приблизно стакан або трохи більше – щоб вийшло тісто як сметана по густоті.

Якщо дріжджі сухі активні, розмішуємо їх в теплому молоці з цукром. Залишаємо на 15 хвилин в теплі: опару – поки підніметься і стане повною бульбашок, сухі дріжджі – до появи піни. Якщо ж ви використовуєте моментальні сухі дріжджі, то їх можна відразу змішувати з борошном, додавати всі інші інгредієнти і замішувати тісто.

Поки опара підходить, обсмажити цибулю. Дрібно ріжемо цибулю і висипаємо в сковороду з розігрітим рослинним маслом (я взяла навпіл соняшникову рафіновану і оливкову першого віджиму).

Обсмажуємо, періодично помішуючи, до золотисто-коричневого кольору. Слідкуйте, щоб не підгоріло.

Обсмажену цибулю перекладаємо зі сковороди в тарілку, щоб трохи охолола, і повертаємося до тіста.

Опара підійшла, ставши більше в 2-3 рази, стала повітряною – пора додати яйце і сметану, не з холодильника, а кімнатної температури.

Перемішуємо і починаємо порціями просівати борошно. Разом з першою порцією додаємо сіль.

А з другою – вже не гарячу, а теплу обсмажену цибулю разом з маслом, на якому вона смажилася.

Продовжуємо вимішувати, у міру необхідності підсипаючи борошно: завдяки маслу тісто незабаром перестане прилипати до рук, але, так як борошно буває різним, то його кількість може трохи варіюватися.

Тісто має вийти не липким, але м’яким і приємним. Вимішуємо хвилин п’ять, щоб цибуля рівномірно розподілився в тісті і хліб добре підійшов.

Кладемо тісто в миску, накриваємо рушником і ставимо в тепло на півгодини.

Обминали тісто і формуємо буханку.

Викладаємо на деко, застелене промасленим пергаментом, знову накриваємо рушником і залишаємо на ще на 30 хвилин.

Ближче до завершення за півгодини розігріваємо духовку до 200 С. Буханець присипаємо борошном і робимо надрізи гострим ножем. Відправляємо цибульний хліб в духовку і випікаємо близько 30 хвилин – до яскраво-золотистої скоринки і сухої шпажки.

Якщо хочете, щоб скоринка стала м’якою, діставши гарячий хліб з духовки і виклавши на решітку, накрийте його рушником.

Даємо цибульному хлібу охолонути. Нарізаємо акуратно – хліб такий м’який і пишний, що його важко різати.

А який він запашний! Смачного!

You cannot copy content of this page