fbpx

Завжди з відпочинку привожу рецепти всілякої смакоти. Цього разу це карпатська “Підбивка” або Підбивані лопатки (стручкова квасоля). Страва гостренька, навариста, м’ясна, ну дуже смачна! Нам її подавали на обід або навіть на  сніданок. Чоловік мені одразу сказав: проси рецепт і будеш мені готувати!

Отже, карпатські Підбивані лопатки (квасоля). Страва гостренька, навариста, м’ясна, ну дуже смачна! 

Беремо:

400 г зеленої стручкової квасолі (можна мороженої, або консервованої)

200 г копчених ребер, або й менше (чисто для аромату). Може бути навіть проста шкурка з-під копченого сала.

2 великі картоплі або 4 малих

2 л води

1 столова ложка борошна з верхом

жменя посіченої зелені (петрушка, кріп або що знайдеться). Якщо нема вдома, можна обійтися.

1 чайна або й більше ложка з верхом солодкої паприки.

400 г сметани

1 цибуля

Готуємо так:

1. Якщо варимо на ребрах або шкурі від сала – починаємо з них. Миємо ребра або шкурку, заливаємо їх холодною водою, доводимо до кипіння, знімаємо пінку і варимо півгодини. Якщо копченину не використовуємо, цей етап сміливо пропускаємо і приступаємо одразу до другого.

2. Додаємо в каструлю стручкову квасолю. Хто ребра не варив, той квасолю додає в каструлю з окропом.

Якщо використовуємо морожену або свіжу квасолю, варимо її до напівм’якості. Вона має дещо втратити свій яскраво зелений колір.

3. Тим часом чистимо картоплю і ріжемо на кубики (1.5 на 1.5 см). Коли квасоля зварилася до напівм’якості, додаємо картоплю, солимо, перчимо. Варимо все разом до готовності овочів і вимикаємо вогонь. Виймаємо з каструлі ребра і шкурку. Шкурку викидаємо, з ребер знімаємо м’ясо, ріжемо на шматки і повертаємо його у суп.

Увага! Якщо хто використовує консервовану квасолю – її додаємо в самому кінці, після того як картопля зварилася. Варимо все разом 3 хвилини і вимикаємо вогонь.

4. Робимо піджарку. У 2 ст ложках смальцю або олії підсмажуємо дрібно посічену цибулю до прозорості і 1 ст ложку з верхом борошна до жовтуватого кольору. Знімаємо з вогню, додаємо 1 чайну з верхом ложку солодкої паприки, добре розтираємо і вливаємо в піджарку склянку води. Розмішуємо, щоб не було грудок і акуратно виливаємо в каструлю з лопатками.

3. Туди ж додаємо сметану і дрібно посічену зелень. Все добре розмішуємо і ще раз доводимо до кипіння. Суп готовий!

Смачного!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, Ютуб

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page