fbpx
Авто
Автомобілістів чекає новий податок

В Україні може з’явитися новий акциз на пальне. Таку пропозицію на розгляд Верховної Ради вніс депутат “Народного фронту” Олег Медуниця. Він пропонує ввести акциз на найдешевший вид пального — газ метан.

“Бензин і дизель у нас підакцизні, а метан – чомусь ні. Не потрібно робити велику ставку, потрібна хоча б мінімальна. Це допоможе отримати більше доходів до Держбюджету. Таким чином ми можемо підтримати Дорожній фонд”, – сказав він.

Експерти паливного ринку вважають, що введення акцизу на цей вид пального дасть мізерні надходження до державного бюджету. Через його введення виросте збитковість муніципального транспорту та вартість проїзду.

“Фактично цей депутат пропонує збільшити витрати на громадський транспорт. Адже газ-метан використовують для заправки автобусів, спецтехніки із прибирання міста. Після введення акцизу собівартість послуг міста зросте. І ці всі витрати впадуть на плечі жителів міст України. І взагалі незрозуміло, чому депутат хоче ввести акциз саме на газ-метан. Це не дуже популярний вид палива. На всю Україну заправок метану лише 240. Наприклад, легковики заправляють скрапленим газом. На нього цей акциз не поширюватиметься”, – говорить порталу “Знай” Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру “Психея”.

Читайте також: Українці відправлятимуть посилки по-новому

Джерело

Related Post