fbpx
Суспільство
У Харкові аспіранта підозрюють у шпигунстві на користь Ірану

Суд наклав арешт на майно хлопця

Київський райсуд Харкова задовольнив клопотання слідчого СБУ і наклав арешт на майно аспіранта НАУ “Харківського авіаційного інституту”, якого підозрюють у шпигунстві.

Як сказано в рішенні суду, досудовим розслідуванням встановлено, що аспірант збирав і передавав відомості, що становлять державну таємницю у сфері оборони у ЗСУ іноземної організації технологічного університету Шаріф, розташованого в місті Тегеран (Іран). Щоб отримати необхідну інформацію, підозрюваний звернувся до свого знайомого, співробітника Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, що має доступ до державної таємниці. За допомогу аспірант пообіцяв винагороду в розмірі 5000 грн.

“Реалізуючи злочинний умисел, підозрюваний передав через засоби відеоконференції представникам іноземної держави відомості, що стосуються фізичних основ, розробки, створення і використання надпотужних стаціонарних пучково-плазмових шумових і імпульсивних високочастотних і надширокосмугових генераторів в радіоелектронної боротьби і протидії засобам розвідки, а також повітряного нападу іноземних держав , виготовлених відповідно до протоколу виготовлення імітаційного кошти”, – сказано в мотивувальній частині документа.

Суд наклав арешт на квартиру аспіранта, а також нежитлові приміщення цокольного поверху в будинку по вул. Механізаторській.

Читайте також: Хто стежить за вами через web-камеру

Джерело

Related Post