fbpx
рецепти
Чудовий пісний житній хліб з висівками бех дріжжів і закваски. Я випробувала рецепт багато разів – раджу! М’який, запашний, смачний. Ділюся рецептом і з вами, бо зараз, в піст, він дуже доречний.

Спробуйте цей рецепт, думаю, вам сподобається, бо він не складний і хліб виходить дуже смачний. Рецепт я кілька років тому знайшла в інтернеті, але трохи адаптувала під себе. Ділюся і з вами, бо зараз, в піст, він дуже доречний.

Треба взяти:

300 г житнього борошна

180 г пшеничного борошна

20 г висівок

1,5 ч. л. солі

1,5 ст. л. цукру (меду)

1,5 ст. л. олії

450-500 мл води

Читайте також: БАБУСЯ ЗА ЛІЧЕНІ ХВИЛИНИ ГОТУВАЛА МЕНІ ЦІ СЛАСТЬОНИ НА СМЕТАНІ, І СМАЧНІШОГО Я ДОСІ НІЧОГО НЕ ЇЛА! А ДІТИ МОЇ ПОЛЮБЛЯЮТЬ ЇХ ДУЖЧЕ ЗА БУДЬ-ЯКІ МАГАЗИННІ СОЛОДОЩІ. 

Усі інгредієнти кладемо у посуд розміром 2 літри (я брала каструлю). Перемішуємо до однорідної консистенції міксером з насадками гаками (приблизно 3-4 хв). Закриваємо каструлю кришкою і ставимо у тепле місце на 24 год (я ставила біля батареї).

Беремо деко (розмір 25 см), змащуємо олією і посипаємо мукою. Викладаємо наше тісто на деко і ставимо у виключену духовку на 1 годину, щоб тісто гарно підросло.

Включаємо духовку на 150 градусів і залишаємо пектися протягом 1 години.

Витягуємо деко з хлібом, перекидаємо хліб на дошку (решітку) і залишаємо на 1 годину при кімнатній температурі для охолодження (за цей час виходить зайва волога і хліб стає нормальної консистенції).

Смачного! Миру вашим оселям!