Гуляш з яловичини з підливою як в дитячому садку.
Для приготування візьміть:
яловичина або телятина без кістки – 600 г
морква – 100 г (1 шт.)
ріпчаста цибуля – 100 г (1 головка)
концентрована томат-паста – 1 ст. л.
сметана – 1-2 ст. л. (по бажанню)
соняшникова олія без запаху і добавок – 50 мл
борошно пшеничне – 1-1,5 ст. л.
сіль кухонна – 3/4 ч. л.
бульйон або кип’ячена вода – 1-1,5 ст.
мелена суміш перців – для дорослих (за бажанням)
Готуємо!
Дуже смачний гуляш вийде з яловичої вирізки, лопаткової частини або філе. Ретельно зачистіть м’ясо. Якщо залишаться плівки, шматочки будуть погано жуватися навіть після тривалого тушіння. Зачищену яловичину промийте. Просушіть щільними серветками. Наріжте прямокутними шматочками приблизно 3 на 4 см.
Моркву очистіть і помийте. Наріжте тонкою соломкою або крупно натріть. Моркву в гуляш, в принципі, можна не класти. Але вона надає підливі солодкуватий смак, який відмінно поєднується з кислуватою томатною пастою.
Очистіть від лушпиння середню ріпчасту цибулину. Наріжте тонкими півкільцями. Або дрібно нарубати (як на суп).
Без цибулі гуляш в дитячому саду не готують. Всі компоненти страви перед тушкуванням необхідно обсмажити на олії. Добре розігрійте сковороду. Викладіть в один шар нарізану яловичину. Щоб масло не «стріляло» гарячими бризками, шматочки повинні бути сухими. Готуйте на сильному вогні до появи рум’яної скоринки. Зазвичай на це йде 1-2 хвилини.
Потім переверніть яловичину. Обсмажуйте з кожного боку до золотистого кольору. Завдяки підсмаженому верхньому шару весь м’ясний сік залишиться всередині. Блюдо вийде соковитим і м’яким, як у садку. Таку кулінарну техніку можна використовувати і перед запіканням, і перед тушкуванням.
До обсмаженого м’яса перекладіть нарізані овочі.
Перемішайте. Готуйте, поки цибуля з морквою не стануть м’якими.
Щоб томатна підлива в гуляш вийшла густою і ситної, покладіть борошно. А для нейтралізації мучного присмаку продукт потрібно прожарити. Це можна зробити окремо на сухій сковороді. Або додати борошно прямо до м’яса і овочів і протушкувати все разом протягом приблизно 2-х хвилин.
Покладіть томатну пасту. Замість неї можна використовувати свіжі помідори або томати у власному соку (без шкірки). Свіжі овочі бланшуйте в окропі. Потім зніміть шкірку. Перебити в блендері до стану пюре.
Також для основи під томатну підливу підійде домашній морс або сік з червоних помідорів (з нього потрібно попередньо випарувати зайву рідину). За бажанням додайте трохи сметани. Вона пом’якшить смак концентрованої пасти. Швидше за все, в дитячому саду нас годували саме таким варіантом гуляшу.
Влийте гарячу питну воду або бульйон. Перемішайте, щоб розчинилися томат і сметана. Накрийте кришкою.
Коли підлива закипить, зменшіть вогонь до мінімуму. Тушкуйте 30-40 хвилин до м’якості м’яса.
За 5 хвилин до вимкнення плити посоліть гуляш. Можна додати і спеції – чорний перець, розмарин, чебрець, орегано, лавровий лист. У садку, звичайно, їх не клали, а й смак вони не зіпсують. Подавайте гуляш з картопляним пюре, відвареними макаронами, рисом або гречкою. Приємного!