fbpx

За цим рецептом все життя готувала свої смачнезні хінкалі моя бабуся-грузинка, а тепер готую я вже багато років. Рідні завжди в захваті, а гості не перестають дивуватися їх соковитому смаку!

Що нам знадобиться:

500 г яловичини

300 мл води

500 г борошна

1 ріпчаста цибуля

2 зубчики часнику

сіль

чорний мелений перець

кінза

1. Для хінкалі спершу потрібно підготувати фарш. Очистити м’ясо від жил, перемолоти на м’ясорубці.

Подрібнити цибулю і зубчики часнику. У посудині змішати м’ясо з цибулею, часником, сіллю, перцем і кінзою. Додати туди води, щоб вийшла рідка консистенція. Для такої кількості м’яса буде достатньо 150 мілілітрів води.

2. Тепер переходимо до тіста: його починають замішувати, насипавши в глибоку ємність борошно і 1,5 чайні ложки солі. Поступово додати туди воду (близько 150 мілілітрів). Замішувати руками таке тісто важко, тому по можливості варто використовувати хлібопічку або ж міксер зі спеціальною насадкою для тіста. Коли маса стане однорідною, зліпити її в один шар, накрити харчовою плівкою на 20 хвилин.

3. Найважливіший етап в приготуванні хінкалі – це не полінуватися як слід розкачати тісто. Спочатку ми розгортаємо тісто в «ковбаску» і нарізаємо його квадратами, товщиною близько 4 сантиметри. Потім кожен шматочок скручуємо в кулю, посипаємо борошном і розгортаємо в тонкий лист, товщиною в 3 міліметри, після чого знову складаємо його. Кожен шар потрібно розкачати по 10 разів, щоб тісто вийшло досить еластичним.

4. У середину кожного розкатаного листа покласти 50 грамів м’яса. Потім, піднімаючи край тіста, згорнути його по колу гармошкою (як зліпити хінкалі  можна детально подивитися на багатьох відео в інтернеті).

Зверху виходить щільний хвостик, занадто довгу верхівку якого потрібно обрізати ножем.

5. У киплячу солону воду у великій каструлі опустити ложку і покрутити за годинниковою стрілкою, зробивши воронку. У неї потрібно опустити хінкалі хвостиками вгору. Варити хінкалі потрібно 10-15 хвилин, в кінці вони спливають.

Порада: начинкою для хінкалі може бути також подрібнені гриби або сир сулугуні. Подавати хінкалі смачно зі сметаною і улюбленою зеленню гарячими.

Смачного!

Читайте також: ПРИГОЛОМШЛИВО АРОМАТНИЙ ОСЕЛЕДЕЦЬ ПРЯНОГО ПОСОЛУ ЗА ГОСТОМ! СПРОБУЙТЕ ПРИГОТУВАТИ ХОЧ РАЗ САМІ – МАГАЗИННОГО ВЖЕ НЕ СХОЧЕТЕ! В НАШІЙ РОДИНІ ТАКУ РИБКУ ВСІ ЛЮБЛЯТЬ СМАКУВАТИ З КАРТОПЛЕЮ: “В КОЖУШКАХ”, СМАЖЕНОЮ АБО З ПЮРЕ. 

You cannot copy content of this page