fbpx

“Навчишся готувати ЖУРЕК, як моя мама – тоді і оженюся на тобі!” – сказав мені колись мій коханий. Що ж, довелося навчитися! Варю вже 20 років! Рецепт  – той самий львівський журек, якого навчила мене мама-свекруха. Приготувати його – справжнє мистецтво, але воно того варте!

Отже, щоб приготувати справжній львівський ЖУРЕК, за тиждень до планованого журеку треба зробити так:

3\4 склянки житнього борошна залити літрою теплої води, добре перемішати, додати 2 роздушених зубчики часничку, окрайчик бородинського хлібчика, кілька зерняток англійського перцю, закрити це все марлею і поставила в тепле місце киснути.

За тиждень жур стане достатньо квасним, і можна братися до готування.

Спочатку я зварити добрий бульйон на курячих крильцях і вуджених ребрах, з усіма правильними корінцями і приправками.

А потім – зварити на цьому росолі сам журек.

Із звареного росолу вийняти всі овочі, які в ньому варилися, ребра і крильця; овочі нам не потрібні, а м’яско обберіть з костей.

Власне для варіння журеку візьміть:

2 морквини

пів корінця пастернаку

1 петрушку

1 невелику калярепу

пів селери

6 картоплин

2 цибулі

300 грам доброї вудженої ковбаски, не тлустої і смачної

склянку сметани, ложку житнього борошна

Приправи – майоран, краще багато майорану, сіль, перець, лавровий листок, кмин, трошки тертого свіжого хрону.

Порізані кубиками моркву, петрушку, пастернак, селерку – кинути варити в росіл.

Тим часом відцідити через ситко наш жур, змішати його із сметаною, додати туди майоран і решту приправок і гарно вимішати. Зробити запражку з цибулі, підсмаженої з ложкою борошна. На пательні підсушити трішки кмин.

Коли бульйон з овочами закипів – додати м’яско, порізану кружальцями ковбаску і варити на невеликому вогні до майже готовності овочів, тоді дати картоплю, почекати, поки все закипить і повариться буквально 5-7 хвилин, влити заправку з журу і сметанки і запражку з цибулі. А як все разом закипіло і поварилося 5 хвилин – вимкнути і дала настоятися.

До журеку можна зварила яйця в круту, і вже в тарілці посипати все потертим хроном. А з підсушеним хлібчиком – така смакота! Досить маленької порції достатньо, щоб насититися навіть чоловікові, бо страва дуже ситна, зігріваюча, ароматна!

 Одним словом – божественно!

Читайте також: НЕМАЄ НІЧОГО СМАЧНІШОГО, БЮДЖЕТНІШОГО І ШВИДШОГО У ПРИГОТУВАННІ ЗА “ШАЛЕНИЙ ПИРІГ”! Я ЙОГО ЧЕРЕЗ ДЕНЬ ПЕЧУ, БО ЦЕ УЛЮБЛЕНИЙ СМАКОЛИК ДІТЕЙ І ЧОЛОВІКА. ТА, ЧЕСНО КАЖУЧИ, Я Й САМА ЙОГО З ФІЛІЖАНОЧКОЮ КАВИ ПРОСТО ОБОЖНЮЮ! ЗАПИСУЙТЕ СКОРІШ РЕЦЕПТИК!

Заголовок, текст, головне фото відредаговані творчим колективом видання Ibilingua.com.

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page