fbpx
рецепти
Шкода, що ми забуваємо корисні старовинні страви. Та я вже ось другу зиму квашу буряк за цим бабусиним рецептом – корисно і як же смачно! Рецепт простий, ділюся.

Дуже смачний виходить бурячок! Не полінуйтеся – спробуйте!

Квашені і солоні коренеплоди буряка допоможуть при недokpiв’ї, цuнзi.

Для квашення береться тільки здоровий (не в’ялий, без пошкоджень) буряк малої і середньої величини, темно-червоного (бордового) кольору.

Кращими для квашення вважаються сорти Єгипетський і Бордо.

Інгредієнти для приготування буряка квашеного:

– 1 кг буряка,

– 1 л води,

– 30 г солі.

Приготування.

Буряк ретельно очистити, знімаючи досить товстим шаром шкіру, вимити, скласти в бочку або банку і залити 3%-ним розсолом, який повинен покривати буряк шаром не менше 10-15 см, після того як овочі вже придушені гнітом.

Квашення при кімнатній температурі закінчується приблизно через 2 тижні. За цей час треба регулярно видаляти з поверхні розсолу і гніту спочатку піну, а потім цвіль.

Готовий квашений буряк набуває блідого кольору і стає м’яким настільки, що його можна стиснути в кулаці. Розсіл же стає темно-бордовим, кисло-солодким і трохи солонуватим на смак.

Читайте також: КОЛИ У БАБУСІ ПИТАЄШ, ЩІПКА – ЦЕ ЧАЙНА ЛОЖКА? – ВОНА ВІДПОВІДАЄ, ЩО НІ, ЦЕ ЩІПКА, ХОРОША ТАКА В ТРИ ПАЛЬЦІ :))) ОТЖЕ, ВІЗЬМЕМО: 

Такий бурячок пасує до будь-яких страв! Можна їсти окремо або додавати як компонент до салатів і перших страв.

Смачного!

facebook