fbpx
рецепти
Це не звичайні голубці, а КАПУСТЯНІ ЗАВИВАНЦІ. В них зовсім інша начинка і вони набагато смачніші від традиційних голубців. Такі готує бабуся мого чоловіка – ви не повірите, яка то смакота! І я вже теж, на щастя, навчилася їх готувати.

Щоб приготувати 12 завиванців нам  треба:

12 листків капусти, 12 шматків тонко відбитого м’яса (свиняча чи теляча  вирізка, одним словом, щось рівненьке, що добре ріжеться і відбивається), 3—4 помідори, ложка олії, 200 мл сметани, 1 ложка муки, цибуля, стручок солодкої паприки і пів стручка гострої, кілька молодих морквин, зеленина петрушки, кріп, сіль, перець.

Готуємо:

З м’якого (не дуже збитого) качана капусти зрізати листки, попарити і розтовкти прожилки. На кожен листок покласти шматок тонко відбитого м’яска, на середину кожного покласти зелень та шматочок морквинки.

Листочки скрутити в рулет, як голубці, за бажанням – обв’язати зеленою цибулькою (для краси і щоб гарніше трималося купи). Поперчити, притрусити зеленню.

Покласти щільно у вогнетривкий посуд, дно якого вистелити капустяним листям. Посолити, влити півсклянки гарячої води, додати ложку олії, розкласти чвертки помідорів, покласти зеленини і тушкувати на повільному вогні прикритими 30—40 хв.

Як помітите, що завиванці зм’якнуть і приготуються – сметану вимішати з прожареною мукою, підсмаженою цибулькою і порізаним кропом, долити півсклянки води, посолити, залити завиванці і прокип’ятити.

Також завиванці можна запекти в духовочці, тільки зверху прикрити фольгою, щоб не пересихали.

Подавати, зверху поливши соусом, в якому вони тушкувалися, і посипати смужками солодкої паприки і нарізаною зелениною петрушки.

Смачного!

Читайте також: ПАМ’ЯТАЮ З ДИТИНСТВА: КУДИ Б НЕ ВДЯГАЛАСЯ БІЛЯ ПОРОГУ, КУДИ Б НЕ ЗБИРАЛАСЯ, А МАМА СТОЇТЬ, ОСІНЯЄ МЕНЕ ХРЕСНИМ ЗНАМЕННЯМ І ПРОМОВЛЯЄ ПОШЕПКИ ЦЮ МОЛИТВУ-ОБЕРЕГ. ВОНА ЗНАЛА ЇЇ ЩЕ ВІД СВОЄЇ МАМИ, ЗНАЮ ТЕПЕР І Я, І БЛАГОСЛОВЛЯЮ НЕЮ В ДОРОГУ ВЖЕ СВОЇХ ДІТОК. І ВІРЮ: МАТЕРИНСЬКА МОЛИТВА – ДУЖЕ СИЛЬНИЙ ЗАХИСТ!

Заголовок, головне фото відредаговані творчим колективом видання Ibilingua.com.

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook