fbpx

Вітаміни не люблять відкритих каструль. Що відбувається із продуктами, коли ми їх варимо? Варіння має свої секрети

Що відбувається із продуктами, коли ми їх варимо? При відварювання дуже багато корисних речовин іде у бульйон. Варіння має свої секрети. Джерело

При відварювання дуже багато корисних речовин іде у бульйон. Тому виливати його – значить обкрадати свій організм. Краще приготувати на ньому суп або соус.

Варити овочі й фрукти треба під закритою покришкою, щоб зберегти якнайбільше вітаміну С. Під покришкою вдається зберегти 80-85% аскорбінки, без покришки – лише 50-60% (кисень руйнує вітамін С).

Варені страви корисні при захворюванням кишково-шлункового тракту, тому що їх легше засвоїти. У вареному м’ясі приміром дуже розпушується сполучна тканина, тому воно засвоюється краще ніж смажене.

Тушкуємо – значить варимо у невеликій кількості води. Корисних речовин зберігаються більше, ніж при варінні. Цінний бульйончик можна використати на підливки або соуси.

Готуємо на парі – значить варимо без води. Тому менше втрачаємо вітамінів та мінералів. Головний недолік – готуємо довше і вигляд страви не дуже апетитний.

Читайте також: Класична випічка з соковитою катустою є прекрасним варіантом і святкової випічки, і щоденного пирога. Він смакує навіть холодним

Зате це дієтичні продукти без жиру і канцерогенів.

Смажимо – зазвичай на рослинні олії, яка при смажені швидко окислюється і утворює шкідливі речовини! Якщо ми використовуємо оліє кілька разів то токсичних речовин у ній стає ще більше (з’являються навіть канцерогени – провокатори ракових захворювань).

Тому після кожної партії котлет треба міняти олію на сковорідці.

Тваринні жири стійкіші до високих температур. Тому краще смажити на пряженому маслі (не на вершковому – у ньомує вода, через яку прискорюється окислювання жиру).

Але, на жаль, тваринний жир дуже калорійний і містить холостерин. Так що краще взагалі не смажити.

You cannot copy content of this page