fbpx

Зроду не їла такої смачнезної тушкованої капусти, як готувала моя бабуся. Але, сподіваюся, і моя не програє, адже все життя користуюся саме бабусиними секретами приготування. Ось вони. Скористайтеся – і ваша капусточка буде незрівнянною! 

Хитрощі і тонкощі тушкування капусти

Здавалося б, які хитрощі – накрив кришкою, і тушкуй… Але ж ні, є і тут свої секрети!

Підготовлену капусту спочатку можна трохи прожарити в гарячому маслі (жирі) до приємного золотистого відтінку. При цьому обережно перемішувати, щоб вона присмажилася рівномірно. Після цього, в залежності від задумки, додати ще масла або воду (бульйон) і тушкувати під закритою кришкою на самому повільному вогні до готовності.

А ось за класичним «радянськом» рецептом капусту не обжарюють, а відразу тушкують з невеликою кількістю рідини або бульйону.

Сіль в капусту краще класти не відразу, а за 10-12 хвилин до готовності.

Якщо ви хочете додати страві приємний кисло-солодкий присмак, за 7-10 хв до закінчення приготування додайте по ложечці цукру та столового оцту. Звичайно, до квашеної капусти оцет додавати не треба, а от неповна чайна ложечка цукру (на обсяг літрової баночки) прекрасно збалансує смак і пом’якшить різку кислинку.

При виборі соняшникової олії віддайте перевагу нерафінованій, капуста на нії виходить смачніша.

Якщо ви хочете отримати капусту з найменшою кількістю калорій, замість масла додайте гарячу воду. А для підвищення калорійності і ситності, навпаки, краще підлити масло або м’ясний бульйон.

Ще один маленький секрет, який допоможе надати тушкованій капусті надзвичайно оригінальний смак: буквально за 4-5 хвилин до повної готовності додайте в неї злегка просмажене на маслі (або просто підсушене на сухій сковороді до бежево-кремового кольору) пшеничне борошно з розрахунку 1 ст. л. на 1 кг капусти. Повірте, буде смачно!

А цей секрет – для тих, хто не виносить запаху вареної капусти (він і правда не особливо приємний): покладіть в казан або каструлю, де вариться або починає тушкуватися капуста, великий шматок черствого хліба. Він допоможе позбутися від запаху. А перед закінченням варіння приберіть розм’яклий хліб ложкою або шумівкою.

І останній, найголовніший секрет – капусту треба гасити із задоволенням! Тоді вона обов’язково буде незрівнянною!

Смачного!

Читайте також: ЛИЗЕНЬ В ТОРБІ – СТРАВА, ЯКУ ГОТУЮТЬ ЗДАВНА В НАШОМУ СЕЛІ. СПОДІВАЮСЯ, ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ ТАКОЖ!

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page